GOODYEAR: KOLEJNA NAGRODA ZA INNOWACJE

Goodyear nagr1

Technologia IntelliMax Groove stosowana w oponach do pojazdów ciężarowych, otrzymała tegoroczną nagrodę za innowacje Luksemburskiej Federacji Biznesu.

To trzecia nagroda FEDIL dla Goodyeara w tej kategorii w ostatnich pięciu latach.


Zobacz także:

OPONY


 

Technologia IntelliMax Groove, wprowadzona niedawno przez Goodyeara w efektywnych paliwo oponach na oś kierowaną FUELMAX S, to „ukryty” wzór bieżnika, wbudowany w strukturę opony. W miarę zużywania bieżnika pojawiają się jego kolejne warstwy. Zapewnia to utrzymanie wysokiego poziomu przyczepności i niskiego oporu toczenia przez cały okres żywotności opony.

Jury było pod wrażeniem technologii, która zapewnia utrzymanie wysokiej sprawności opony przez cały okres użytkowania. Nagroda to kolejny dowód na wysoki poziom innowacji oraz aktywności badawczo- rozwojowych Centrum Innowacji Goodyeara (GIC*L) w Colmar-Berg w Luksemburgu.

Ceremonia wręczenia nagrody odbyła się w Luksemburgu w obecności Francine Closener, sekretarz stanu ds. gospodarki Luksemburga. Nagrodę odebrał Jean- Marie Feller, kierownik projektu technologii dla pojazdów użytkowych Goodyear w Europie, na Bliskim Wschodzie i Afryce. Przyjął on to wyróżnienie w imieniu całego GIC*L.

– Po raz kolejny mamy zaszczyt odbierać tę nagrodę z rąk władz Luksemburga. Otrzymanie jej po raz trzeci jednoznacznie potwierdza wysoki poziom innowacyjności Goodyeara. Nasza technologia IntelliMax Groove jest nie tylko innowacyjna, ale przede wszystkim zaspokaja potrzeby klientów z branży transportu drogowego. Pomaga ona obniżać koszty operacyjne poprzez zmniejszanie zużycia paliwa – powiedział Henk van Tuyl, dyrektor ds. technologii opon do pojazdów użytkowych Goodyear w Europie, na Bliskim Wschodzie i Afryce.

Backgrounder

Nowa rodzina Goodyear FUELMAX to najbardziej efektywna paliwowo linia opon Goodyeara do pojazdów ciężarowych. W oponie FUELMAX S na oś kierowaną zastosowano technologię IntelliMax Groove, by zoptymalizować opór toczenia. Specjalna technologia produkcji wprowadza „ukryty” bieżnik do konstrukcji opony. W pierwszym etapie życia opony pierwotny bieżnik, posiadający dwa obwodowe rowki z trzema żebrami kontaktowymi, zapewnia wysoką sprawność i niski opór toczenia.

Gdy zużycie bieżnika sięgnie 50 proc., czyli w połowie życia opony, pojawia się pięć nowych rowków z sześcioma żebrami. Przy poziomie zużycia około 75 proc. pozostają jeszcze cztery żebra kontaktowe, zapewniające dobrą przyczepność na mokrej nawierzchni do końca okresu użytkowania opony. Optymalizacja geometrii opony zapewnia również doskonałe zrównoważenie oporu troczenia, żywotności i właściwości prowadzenia