GOODYEAR: LESZEK SZAFRAN DYREKTOREM PIONU

goodyear_dyrektor_1

Goodyear Dunlop Tires Europe powołał Leszka Szafrana na stanowisko Dyrektora Pionu ds. Bieżnikowania Opon w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (Region EMEA). Zastąpi on Huberta Moqueta, odchodzącego na emeryturę po ponad 34 latach pracy w firmie.

Leszek Szafran będzie odpowiadał za działalność w zakresie bieżnikowania opon w Regionie EMEA oraz za rozwój innowacyjnych rozwiązań we współpracy z regionalnymi organizacjami Goodyear Dunlop.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE


– Jednym z moich najważniejszych zadań jest to, aby bieżnikowanie było elementem składowym zintegrowanego i konkurencyjnego pakietu zarządzania oponami, który oferujemy użytkownikom końcowym. Dotyczy to zwłaszcza operatorów flot oraz partnerów biznesowych – powiedział Leszek Szafran.

Nowy Dyrektor ds. Bieżnikowania Opon dołączył do firmy w 1995 r. jako analityk. Następnie zajmował kilka stanowisk, a w 2002 r. został mianowany Dyrektorem Handlowym opon ciężarowych. W 2006 r. objął stanowisko Dyrektora Handlowego opon osobowych, ciężarowych i przemysłowych Goodyear Dunlop Tires Polska. W 2010 roku przeniósł się do Republiki Południowej Afryki, gdzie był Dyrektorem Generalnym Goodyear South Africa (Pty) Ltd. W kolejnym roku wrócił do Europy, bowiem został Dyrektorem Sprzedaży i Marketingu Regionu Europy Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Leszek Szafran jako Dyrektor Pionu ds. Bieżnikowania Opon będzie raportował do George’a Rietbergera, Wiceprezesa odpowiadającego za opony ciężarowe, rolnicze i przemysłowe Goodyear Dunlop w Regionie EMEA.

– Znaczenie bieżnikowania w ramach oferty produktów i usług Goodyeara dla klientów komercyjnych ostatnio znacznie wzrosło. Cieszę się, że Leszek podjął się nowego wyzwania, bowiem pełniąc różne funkcje w regionie zdobył ogromne doświadczenie w dziedzinie opon ciężarowych i przemysłowych. Chciałbym podziękować Hubertowi Moquetowi za 34 lata pełnej poświęcenia pracy i życzyć mu wszystkiego najlepszego na emeryturze – powiedział George Rietbergen.

Hubert Moquet, który w marcu przejdzie na emeryturę, kierował pionem bieżnikowaniem opon przez trzy lata. Dołączył do Goodyeara w 1978 r., przechodząc z branży pojazdów ciężarowych i obejmując stanowisko sprzedawcy opon do ciężarówek.