GOODYEAR: OPONA VECTOR 4SEASONS GEN 3 NA CAŁY ROK

Goodyear wprowadza na rynek nową generację opon całorocznych Vector 4Seasons Gen-3. Ogumienie uzyskało już szereg homologacji OE.

Będzie montowane jako pierwsze wyposażanie m.in. w Peugeot 2008/ 3008/ 5008, DS3 Crossback i DS7 Crossback.


Zobacz także:

OPONY


 

W drugiej połowie roku lista ta powiększy się o kolejne modele innych producentów.

Segment opon całorocznych jest jednym z najszybciej rozwijających się w branży oponiarskiej. Kupujący tego typu ogumienie poszukują trzech podstawowych cech: bezpieczeństwa w każdych warunkach pogodowych, efektywnego hamowania i przyczepności na mokrej nawierzchni oraz równie dobrego zachowania na suchej nawierzchni. Dzięki technologii Goodyear Snow Grip nowa opona zapewnia lepszą przyczepność na śniegu.

Duża ilość lameli w centralnej części bieżnika odpowiada za pewniejsze prowadzenie na śniegu – uzyskano poprawę tego parametru o 5 proc. w porównaniu z poprzednią generacją. Zachowanie opony to także zasługa technologii Dry Handling. To mocne klocki w części szczytowej i barkowej bieżnika, które ograniczają odkształcenia ogumienia podczas ostrych manewrów. Przekłada się to na lepsze wyniki hamowania na suchej nawierzchni.

Nowy model Vector 4Seasons Gen-3 posiada również odporność na aquaplaning. To efekt zastosowania technologii Aqua Control w postaci głębokich i szerokich rowków, które usprawniają odprowadzanie wody.

Nowe opony właśnie zadebiutowały na rynku. W 2020 roku pojawi się 65 rozmiarów, a kolejne będą systematycznie wprowadzane do sprzedaży w latach 2021 i 2022.
Aqua Control