GOODYEAR: OPONY DO NOWEGO FIATA PANDA

Opony marki Goodyear znajdą się w wyposażeniu fabrycznym najnowszego modelu Fiata Pandy, który zjedzie z linii produkcyjnej z ogumieniem EfficientGrip o średnicy 15″. Opony te gwarantują wysokie osiągi w zakresie przyczepności i hamowania, a dzięki technologii FuelSaving, pozwalają kierowcom oszczędzać paliwo.

Jest to kolejny model z oferty Grupy Fiata wyposażony w opony Goodyeara. Wśród nich są już m.in. takie auta jak Fiat 500 TwinAir, nowa Lancia Ypsilon, Fiat Bravo, Alfa Romeo 159 oraz Lancia Delta.

EfficientGrip to opona oferująca najwyższe osiągi (ultra high performance). Została zaprojektowana specjalnie z myślą o zmniejszeniu zużycia paliwa. Ostatnie badania jej osiągów, przeprowadzone przez niezależny niemiecki instytutu badań i certyfikacji TÜV SÜD Automotive, wykazały, że opory toczenia tej opony są o 13 proc. niższe od średnich wyników opon konkurencji.

Mieszanka gumowa bieżnika EfficientGrip zawiera najnowszej generacji polimery, a waga opony jest o 10 proc. niższa od poprzedniczki. Do konstrukcji opony zużyto również mniej materiałów, co pozwoliło zmniejszyć nakłady surowcowe oraz zredukować emisję szkodliwych substancji w procesie produkcji.

Dalsze badania przeprowadzone przez TÜV SÜD Automotive wykazały, że amochód był w stanie przejechać średnio do 8 proc. większą odległość w przypadku opon zamontowanych na koła napędowe oraz o 49 proc. większą w przypadku opon założonych na koła napędzane.