GOODYEAR: OPONY MARATHON NA BIJĄ REKORDY

Goodyear 1_Marathon LHD II 2

Opony Goodyear Marathon osiągają średni przebieg rzędu 400 000 kilometrów (przy zużyciu 25 litrów paliwa na 100 km ) pomagają utrzymać niskie koszty w firmie Karzol- Trans International Transportation Ltd.

Węgierskie przedsiębiorstwo transportowe, z siedzibą w Monor, świadczy usługi przewozów krajowych oraz międzynarodowych, specjalizując się w transporcie produktów mrożonych i delikatnych. Założona w 1997 roku firma Karzol-Trans posiada nowoczesną flotę pojazdów ciężarowych o bardzo wysokim standardzie wyposażenia. W skład floty wchodzi 40 ciągników Renault Premium i 47 naczep, z czego 29 marki Kögel i 18 marki Lamberet.


Zobacz także:
OPONY


Dwu- i trzyletnie ciągniki posiadają silniki klasy Euro 5 oraz są wyposażone w najnowsze systemy nawigacji i bezpieczeństwa, a do przewozów wykorzystuje się naczepy skrzyniowe, towarowe i chłodnie. Wszystkie pojazdy wyposażone są w telefony komórkowe i system GPS, który co pięć minut uaktualnia informacje o położeniu pojazdu podczas podróży. W razie konieczności firma może sprawdzić dokładną lokalizację każdego pojazdu drogą satelitarną.

W ramach dodatkowych zabezpieczeń, każdy pojazd posiada czujniki otwarcia drzwi, czujnik odłączenia naczepy oraz przycisk alarmowy. Na większości kursów jeździ po dwóch kierowców dla ochrony towaru i skrócenia czasu podróży. Bardzo ważna jest również konserwacja, dlatego baza firmy to dobrze wyposażony warsztat, w którym każdy pojazd przechodzi pełny przegląd techniczny co trzy miesiące.

Przy tak dobrze zorganizowanej działalności, koszty operacyjne są bardzo dokładnie analizowane, a wysoka jakość opon jest priorytetem. Karzol-Trans stosuje głównie opony Goodyeara – 38 ciągników i 15 naczep wyposażono w opony na oś sterującą Goodyear Marathon LHS II, opony na oś napędową LHD II i opony na oś wleczoną LHT II. Firma korzysta również z dużej liczby opon bieżnikowanych do naczep. Stosowane przez Karzol-Trans rozmiary to 315/70R22.5 dla ciągników i 385/65R22.5 dla naczep.

Oferta Goodyear Dunlop Europe obejmuje ponad 400 różnych typów opon do pojazdów użytkowych, autobusów i autokarów w ponad 55 rozmiarach. Jako wyposażenie oryginalne są montowane w takich markach, jak: DAF, Iveco, MAN, Mercedes-Benz, Renault Trucks, Scania i Volvo.