GOODYEAR: OPONY MARATHON – ZIELONY PRODUKT

Opony do pojazdów ciężarowych Goodyear Marathon zdobyły prestiżową nagrodę podczas odbywającego się w Luksemburgu Zielonego Szczytu Biznesu (Luxembourg Green Business Summit 2012). Linia opon Goodyear wyposażonych w technologię zmniejszającą zużycie paliwa (FuelSaving Technology) otrzymała nagrodę w kategorii ‘Zielony Produkt’.

Organizatorami Zielonego Szczytu w Luksemburgu są GreenWorks (platforma dla przedsiębiorstw troszczących się o niwelowanie wpływu nowoczesnej gospodarki na środowisko naturalne) oraz krajowe i międzynarodowe inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju. Podczas szczytu przyznano dwanaście nagród w różnych kategoriach dotyczących zrównoważonego rozwoju oraz proekologicznych produktów i usług.

Najważniejszym wydarzeniem wieczoru było wręczenie nagród w kategorii ‘Zielony Biznes’. Firmę Goodyear nagrodzono za opony do pojazdów ciężarowych Marathon LHS II+, LHD II+ i LHT II przeznaczone na oś sterującą, napędową oraz do naczep, Dzięki udoskonalonym parametrom opony te sprzyjają ochronie środowiska naturalnego przez cały cykl życia opony. Zgłoszenie konkursowe Goodyear było jednym z dziesięciu w tej kategorii. Henk van Tuyl, Dyrektor ds. technologii opon do pojazdów ciężarowych w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, reprezentował Goodyeara na szczycie wraz z przedstawicielami działu rozwoju opon do pojazdów ciężarowych z Centrum Innowacji Goodyeara w Luksemburgu.

Nagrody Luxembourg Green Business Awards wskazują najlepsze praktyki i rozwiązania z zakresu ochrony środowiska. Przyznawane są przez jury, składające się z 50 dyrektorów generalnych i liderów branży.

Oferta Goodyear Dunlop Europe obejmuje ponad 400 różnych typów opon do pojazdów użytkowych, autobusów i autokarów w przeszło 55 rozmiarach. Wielu wiodących w świecie producentów pojazdów użytkowych montuje opony Goodyear jako wyposażenie oryginalne. Są wśród nich: DAF, Iveco, MAN, Mercedes-Benz, Renault Trucks, Scania i Volvo. Goodyear jest także dostawcą opon dla wszystkich największych producentów naczep.