GOODYEAR: ULTRAGRIP 8 SPRAWDZI SIĘ W ZIMIE

Najnowsza opona zimowa Goodyeara – UltraGrip 8 potwierdziła swoje możliwości w testach przeprowadzonych przez niemieckie magazyny motoryzacyjne „Auto Zeitung” i „Auto Motor und Sport” oraz niemieckie i austriackie instytuty badawcze: ADAC i ÖAMTC.

W czasie testów „Auto Zeitung” wziął pod lupę 14 opon wiodących producentów w popularnym rozmiarze 205/55R16H. Testy przeprowadzono z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Sam proces egzaminowania poszczególnych opon zajął ekspertom ponad dwa tygodnie i odbywał się w zależności od badanych parametrów w kilku krajach: Szwecji, Finlandii, Francji, Luksemburgu oraz Niemczech.

Ogumienie przebadano łącznie na 18 różnych sposobów – sprawdzono m. in. opory toczenia, drogę hamowania, przyczepność na różnych powierzchniach. UltraGrip 8 okazała się w niemal każdym z testów najlepsza. Doceniono doskonałe właściwości nowego ogumienia, m.in. odporność na aquaplaning, krótką drogę hamowania i doskonałą przyczepność. Te wysokie parametry zapewniły Goodyear UltraGrip 8 zwycięstwo w rankingu.

„Auto Motor und Sport” również testował 14 opon w rozmiarze 205/55R16 91H. Goodyear UltraGrip 8 uzyskała 271 punktów, bijąc wicelidera aż o dziesięć. W podsumowaniu oceniono oponę jako „najlepszą wśród konkurencji z wyraźną przewagą” oraz „bardzo dobrą na śniegu i wodzie”.

Niemiecki automobilklub ADAC wykonał testy opon w dwóch rozmiarach: 195/65R15 91T oraz 175/65R14 82T. Pierwsza Goodyear UltraGrip 8 uzyskała kategorię „bardzo rekomendowana”, oceniona została jako dobrze zbalansowana, dobra we wszystkich aspektach związanych z bezpieczeństwem, doskonała na wodzie. Drugą z kolei sklasyfikowano jako „rekomendowaną”, a została oceniona jako najlepsza na wodzie, doceniono także jej bardzo długą żywotność.

Swoje testy przeprowadził też austriacki związek motorowy ÖAMTC, biorąc pod lupę opony UltraGrip 8 w dwóch rozmiarach. UltraGrip 8 195/65R15 91T została oceniona jako bardzo rekomendowana, 175/65R14 82T – jako rekomendowana. Ponadto opony Goodyear UltraGrip 8 zyskały w oczach testujących uznanie jako prezentujące najwyższy poziom, generalnie zdecydowanie zwycięskie w testach.

Ponadto w tych samych testach w rozmiarze 195/65R15T jako rekomendowaną sklasyfikowano również oponę Fulda Kristall Montero 3. Z kolei w rozmiarze 175/65R14T bardzo rekomendowana została opona Dunlop SP Winter Response, a jako godne polecenia, czyli rekomendowane uznano także Goodyear Vector 4Seasons oraz Sava Eskimo 3+.

– Wyniki testów potwierdzają, że innowacyjne rozwiązania zastosowane w nowej oponie zimowej Goodyear UltraGrip 8 rzeczywiście znacząco ułatwiają kierowcom jazdę w trudnych, zimowych warunkach. Jesteśmy dumni, że nasze nowe opony są tak wysoko oceniane przez ekspertów – powiedział Waldemar Jarosz, Dyrektor ds. Handlowych Grupy Goodyear w Polsce.

Do sukcesów UltraGrip 8 przyczyniły się innowacyjne technologie, zastosowane przez Goodyeara. Jest to pierwsza opona z bieżnikiem kierunkowym, w której zastosowano technologię 3D-BIS (wzajemnie blokujących się trójwymiarowych klocków) na całej rzeźbie bieżnika. Ta technologia pozwala na umieszczenie większej liczby lameli w bieżniku opony, co wyraźnie wpływa na zwiększenie przyczepności. Duża gęstość lameli sprawia, że dosłownie wgryzają się w śnieg gwarantując dobrą przyczepność i sterowność auta.

W nowym produkcie zastosowano również nową rzeźbę bieżnika charakteryzującą się pełnej głębokości rowkami kierunkowymi w kształcie litery V, które wpływają na dobrą przyczepność prowadzonego auta w różnych warunkach zimowych – zarówno podczas jazdy po mokrych powierzchniach, jak i po śniegu i błocie pośniegowym.

Do świetnej przyczepności UltraGrip 8 przyczynia się także specjalnie dobrana mieszanka bieżnika, łącząca w sobie polimery sfunkcjonalizowane i żywicę trakcyjną.