GOODYEAR: WRANGLER DURATRAC W EUROPIE

Legendarne opony do jazdy terenowej Goodyear Wrangler DuraTrac zostaną wprowadzone do produkcji w Europie. Ten skonstruowany i opracowany w USA model jest przez wielu ekspertów uznawany za jedną z wiodących opon do jazdy terenowej.

Debiut europejskiej wersji tych opon, które będą produkowane w zakładzie Fulda w Niemczech, jest odpowiedzią na rosnący popyt na ogumienie o zróżnicowanych wymiarach do pojazdów do jazdy off-road, 4×4.

Pierwsze wyprodukowane w Europie opony Wrangler DuraTrac przeznaczone będą dla Land Rovera Discovery 4 i mają rozmiar 255/55R19 111S XL. Jest to opona stanowiąca wyposażenie dodatkowe, przeznaczona do jazdy terenowej i spełniająca wymogi programów Land Rover Experience Center.

Land Rover Discovery po raz pierwszy był oferowany w 1989 roku i otrzymał ponad 150 wyróżnień na całym świecie. Zaprezentowany niedawno siedmioosobowy model Discovery 4 wyposażony jest w mocny i bardzo wydajny trzylitrowy silnik diesla V6 z turbosprężarką. Nowy model wyróżnia się także odświeżonym nadwoziem i wnętrzem klasy premium. Samochód wyposażono w technologię Terrain Response, która umożliwia osiągnięcie wiodącej w klasie dynamiki zarówno na drodze, jak i poza nią. Właściwości drogowe i terenowe opon Wrangler DuraTrac mają w pełni zaspokajać wymagania użytkowników tego pojazdu.

Opony Goodyear Wrangler DuraTrac oferują szereg innowacyjnych rozwiązań dla pojazdów klasy SUV i 4×4. Technologia TractiveGroove zwiększa trakcję w głębokim błocie i śniegu, a samooczyszczające się bloki barkowe bieżnika pomagają utrzymać podwyższoną przyczepność na ziemi, żwirze i w błocie. Ustawione pod wysokim kątem bloki bieżnika centralnego dodatkowo poprawiają trakcję i stabilność poprzeczną, jednocześnie redukując hałas. Solidny ochraniacz felg pomaga chronić je przed przypadkowym uszkodzeniem o wysoki krawężnik. Opony są również przygotowane do stosowania kolców, zwiększających trakcję na lodzie w ciężkich zimowych warunkach.

Projektowanie opon dla pojazdów 4×4 jest dużym wyzwaniem dla producentów na całym świecie. Wszystkie liczące się pojazdy 4×4 są bardzo mocne i stawiają oponom duże wymagania – takie, jak np. utrzymanie wysokich parametrów zarówno podczas jazdy na niskich, jak i wysokich biegach w zróżnicowanym terenie. Wysokie biegi stosowane są podczas jazdy na asfalcie, na autostradach i w miastach. Podczas jazdy na wysokich biegach, osie obracają się z dużą prędkością, ale z niższym momentem obrotowym. Z kolei podczas jazdy na niskich biegach osie obracają się znacznie wolniej, ale z wysokim momentem obrotowym. Dlatego niskie biegi stosowane są do pokonywania trudnego terenu – w terenie pojazd jedzie znacznie wolniej, ale wykonuje większa pracę, co przekłada się na bardzo duże obciążenie opon.

Opony Goodyear Wrangler DuraTrac są dostępne w 27 rozmiarach na koła o średnicy od 15 do 20 cali. Przeznaczone są do pokonywania najtrudniejszych terenów na świecie, dlatego noszą symbol góry i płatka śniegu, oznaczający przydatność do stosowania w trudnych warunkach zimą.

Grupa Gooydear oferuje w Polsce prawie 30 różnych modeli opon 4×4 takich marek, jak Goodyear, Dunlop i Fulda.