GRAND PRIX AUSTRALII 2020 ODWOŁANE – PIRELLI POPIERA

Firma Pirelli za pośrednictwem Mario Isoli, szefa Działu F1 i wyścigów samochodowych wydała oświadczenie po odwołaniu pierwszego w tym sezonie wyścigu mistrzostw świata FIA Formuły 1.

Oto treść:

“Pirelli uznaje decyzję Formuły 1, Międzynarodowej Federacji Samochodowej FIA oraz Australian Grand Prix Corporation o odwołaniu zaplanowanej na ten weekend Grand Prix Australii. Jako partner mistrzostw, Pirelli rozumie i zgadza się w całej rozciągłości z tą decyzją, podjętą w następstwie kwestii zdrowotnych, które dotykają cały świat. Oczywiście w imieniu wszystkich fanów Formuły 1, którzy przybyli do Melbourne na pierwszy wyścig sezonu, jesteśmy bardzo rozczarowani tą sytuacją.”

Po dziwnych (i niepotrzebnych) decyzjach kierownictwa F1, FIA i organizatorów (Australia zainwestowała w wyścig 77 milionów dolarów.) oraz przepychankach z zespołami, i kierowcami zawody zostały ostatecznie odwołane. Zarażony koronawirusem jest jeden z członków zespołu Mclaren.

Na razie nie wiadomo czy kolejny wyścig – za tydzień w Bahrajnie także nie zostanie odwołany.

NOWE: KOLEJNE WYŚCIGI ODWOŁANE

Formuła 1 poinformowała, że odwołane zostaną cztery pierwsze wyścigi sezonu 2020. “W związku z ciągłym rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19 oraz po dyskusjach z FIA i organizatorami wyścigów, wszystkie strony podjęły decyzję o przełożeniu Grand Prix Bahrajnu i Grand Prix Wietnamu” – czytamy w oświadczeniu.