GT OPEN 2012: BRONISZEWSKI W HRABSTWIE KENT

Michał Broniszewski i Philipp Peter wezmą udział w najbliższy weekend w czwartej rundzie serialu International GT Open na słynnym angielskim torze Brands Hatch. Zawody w hrabstwie Kent niedaleko Londynu wyznaczają półmetek tegorocznego sezonu, a już tydzień później na torze Paul Ricard we Francji uczestnicy serialu ścigać się będą po raz kolejny.

Polsko-austriacka załoga wystartuje jak zwykle żółto-czarnym Ferrari F458 Italia GT2 z numerem 11, obsługiwanym przez szwajcarski zespół Kessel Racing.

Michał Broniszewski: W Brands Hatch ścigałem się już kilka razy. To klasyczny tor, jeden z najbardziej znanych w Europie, obiekt nieco starszej generacji z dość nierówną nawierzchnią, która nie pozwala ustawić samochodu zbyt nisko nad nawierzchnią, a zawieszenie ma ciężką pracę do wykonania. Samochód przez to dość „leniwie” reaguje, jak mówimy wśród kierowców i inżynierów. Wolimy ścigać się na bardziej nowoczesnych obiektach, ale jazda na klasykach też ma swoje uroki… W końcu Brands Hatch to ważna część historii sportu motorowego. Przez wiele lat ścigała się tu Formuła 1, a tor gościł Grand Prix Wielkiej Brytanii. Czekają nas dwa kolejne bardzo ważne weekendy. W Brands Hatch i w Paul Ricard tydzień później raczej nie rozstrzygną się losy tegorocznej rywalizacji, ale można przez te 2 tygodnie albo zdobyć wiele punktów i poprawić swoją pozycję w walce o tytuł, albo… niemal pogrzebać szanse. Układ w punktacji jest bardzo ciekawy, a różnice w czołówce niewielkie. W ramach przygotowań do tych dwóch kolejnych weekendów zaliczyliśmy dzień testowy na jednym z torów we Włoszech. Jak widać, mamy bardzo pracowite lato. Jesteśmy dobrze przygotowani do nadchodzących wyścigów. Co prawda weekend rozpoczyna się w piątek trzynastego, ale nie jestem przesądny… W tę sobotę i niedzielę chcemy walczyć o miejsca na podium w obydwu wyścigach i zdobyć jak najwięcej punktów. Zapraszam wszystkich kibiców do oglądania relacji z wyścigów w najbliższy weekend w kanale Orange sport.

Relacje z wyścigów serii International GT Open z udziałem Michała Broniszewskiego można oglądać w kanale Orange sport dostępnym na platformach Telekomunikacji Polskiej (poz. 5), Cyfry+ (poz. 125), Polsatu Cyfrowego (poz. 20) oraz n (poz. 120), a także w sieciach kablowych: Multimedia (poz. 313), Toya (poz. 415), Inea (poz. 168).

Relacje na żywo z wyścigów na torze Spa w kanale Orange Sport: wyścig 1: sobota, 14 lipca, godzina 15.55; wyścig 2: niedziela, 15 lipca, godzina 13.15.

Więcej informacji: www.broniszewski.com, www.phpeter.com oraz www.gtopen.net.