GT OPEN 2012: MICHAŁ I PHILIPP Z NADZIEJAMI

Michał Broniszewski i Philipp Peter z wielkimi nadziejami wystartują w pierwszej rundzie serii International GT Open na torze Autódromo Internacional do Algarve niedaleko Portimão, w prowincji Algarve w południowej części Portugalii.

Polak i Austriak będą zmieniać się za kierownicą żółto – czarnego Ferrari 458 Italia z numerem 11, obsługiwanego przez szwajcarski zespół Kessel Racing.

Michał Broniszewski: Oczekiwania i ambicje przed sezonem są wielkie, ale rzeczywistość pokaże, na ile realne. Sezon 2012 zapowiada się pasjonująco. Wszystko wskazuje na to, że będzie to najlepiej obsadzony sezon w historii serii International GT Open, z udziałem wielu kierowców fabrycznych. Bardzo mocne auto przygotowało Porsche. To będzie prawdopodobnie nasz najgroźniejszy rywal. Po rocznej przerwie powraca do rywalizacji w kategorii GT2 Aston Martin z modelem Vantage. Jak zawsze groźni będą nasi rywale z zespołu AF Corse z podobnym do naszego Ferrari 458 Italia. Wielką niewiadomą jest Lotus Evora. Mamy 15 rywali w naszej klasie Super GT, a przecież najszybsi w kategorii GTS też będą bardzo groźni. Tam mamy takie auta jak McLaren MP4-12C, Lamborghini Gallardo, Ford GT czy Audi R8 LMS, a także oczywiście Ferrari 458 Italia i Porsche 911. Niesamowita stawka!
W dodatku nasz zespół Kessel Racing zapowiada drugi samochód w klasie Super GT dla załogi Ramos i Giammaria, ale ten pojazd będzie gotowy najwcześniej na następną rundę. Wygląda na to, że będziemy mieli bardzo groźnych konkurentów także w swoim zespole!
A jak my odnajdziemy się w nowej rzeczywistości? Mocna stawka to większa atrakcyjność dla kibiców, ale dla nas więcej szybkich rywali do pokonania. Postaramy się wykorzystać nabyte doświadczenia. Wystartujemy samochodem w nowej specyfikacji przygotowanej przez producenta. Sami jesteśmy ciekawi, jak wypadnie porównanie i co Ferrari przygotowało na ten sezon. Za nami pierwsze czwartkowe testy na torze Algarve. Na razie jesteśmy średnio zadowoleni z ustawienia samochodu. Czeka nas sporo pracy, ale liczymy, że na sobotę i niedzielę wszystko będzie w porządku.
Naszym celem jest miejsce na podium w obydwu wyścigach, chociaż wiemy, że to bardzo ambitne zadanie. Serdecznie zapraszam wszystkich kibiców do oglądania relacji z wyścigów w najbliższy weekend na stronie internetowej www.orangesport.pl oraz na antenie kanału sportowego Orange sport.

Więcej informacji: www.broniszewski.com, www.phpeter.com oraz www.gtopen.net.