GT OPEN: BRONISZEWSKI MIERZY W PODIUM

„The temple of speed” – świątynia szybkości – tak często nazywany jest słynny tor Monza, jeden z najstarszych i najbardziej legendarnych torów wyścigowych na świecie. W nadchodzący weekend Michał Broniszewski i Philipp Peter wystartują na torze położonym niedaleko Mediolanu w siódmej, przedostatniej rundzie serii International GT Open. Polak i Austriak będą zmieniać się jak zwykle w kokpicie żółto-czarnego Ferrari 458 Italia z numerem 11, obsługiwanego przez szwajcarski zespół Kessel Racing.

Michał Broniszewski: W Monza czujemy się niemal jak w domu. Siedziba naszego zespołu Kessel Racing znajduje się w Lugano, zaledwie 90 km od Monza, a Philipp, mój kolega w załodze mieszka także w pobliskiej Szwajcarii. Mamy stamtąd dobre wspomnienia. W zeszłym roku udało nam się stanąć na podium w pierwszym wyścigu. Przed nami wyjątkowo ważny weekend, bo na torze będzie wielu naszych przyjaciół i sponsorów. Dlatego też wyjątkowo zależy nam na dobrym wyniku. Jesteśmy optymistami. Liczymy na dużą porcję punktów. Bez wątpienia stać nas na miejsce na podium, podobnie jak przed rokiem, a przy odrobinie szczęścia może uda się powalczyć o zwycięstwo. Dlatego jak zwykle zapraszam do oglądania w sobotę i w niedzielę relacji w kanale sportowym Orange sport, który jest naszym partnerem telewizyjnym w tym roku.

Więcej informacji:

www.broniszewski.com

www.phpeter.com
www.lemans-series.com

Relacje z wyścigów serii International GT Open z udziałem Michała Broniszewskiego można oglądać w kanale Orange sport dostępnym na platformach Telekomunikacji Polskiej (poz. 5), Cyfry+ (poz. 108), Polsatu Cyfrowego (poz. 20) oraz n (poz. 68), a także w wybranych sieciach kablowych.

Relacje telewizyjne z wyścigów na torze Monza w kanale Orange sport:
– wyścig 1: sobota, 1 października, godzina 19.15;
– wyścig 2: niedziela, 2 października, godzina 19.30.