HANOWER 2012: KOMPLETNA OFERTA VOKLSWAGENA

Na najważniejszych europejskich targach samochodów użytkowych, które odbędą się w dniach od 18 do 27 września w Hanowerze, marka Volkswagen Samochody Użytkowe przedstawi kompletną ofertę lekkich samochodów użytkowych w wielu różnych wariantach.

Najważniejszymi punktami w tym roku są kwestie związane z BlueMotion Technology, samochody z napędem na wszystkie koła oraz różnorodne rozwiązania specjalnych zabudów na bazie wszystkich czterech serii modeli. Volkswagen Samochody Użytkowe zajmuje w tym roku 10 033 metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej, na której zaprezentowanych zostanie prawie 120 samochodów.

Na stoisku targowym w hali 12 wystawionych zostanie 31 samochodów przeznaczonych do różnych zadań. Oprócz modeli do jazd próbnych, znajdujących się w pobliżu pawilonu 35, pod estetycznym, drewnianym dachem zaprezentowane zostaną 63 samochody z różnymi rozwiązaniami zabudowy.

Think Blue i eT!: We wszystkich seriach modeli Volkswagen kładzie szczególny nacisk na mocne i możliwie oszczędne napędy. BlueMotion Technology, pakiet rozwiązań, dostępny jest dla Caddy, wszystkich wariantów serii T5, Amaroka i Craftera. Podczas IAA najoszczędniejsze warianty ze wszystkich serii modeli wystawione będą w specjalnej strefie. Zaprezentowany zostanie również prototyp samochodu elektrycznego – eT!. Wersja ta, przeznaczona głównie dla firm kurierskich, pokazuje jak może wyglądać przyszłość lekkich samochodów dostawczych.

Wszystkie modele, od Caddy do Craftera, oferowane są z napędem na wszystkie koła 4MOTION. Marka ma w swojej ofercie pojazdy odpowiadające zróżnicowanym potrzebom: samochody dostawcze, podwożące narciarzy z hotelu do wyciągu, pojazdy rodzinne na wyprawy poza utartymi szlakami, pickupy dla osób pracujących z dala od głównych dróg, czy Craftera do ciężkiej pracy w ekstremalnych warunkach terenowych.

Największą część powierzchni wystawienniczej zajmują w tym roku samochody z rozmaitymi rodzajami zabudów. Zaprezentowane zostaną między innymi historyczny T1, Crafter w wersji 7,5 t, Amarok z podnośnikiem koszowym, Transporter w wersji do przewozu chorych oraz samochód z chłodnią zasilaną bateriami słonecznymi.

Kolejne tematy prezentowane podczas targów IAA to dziesięciolecie istnienia CarePort – programu, który skupia w sobie zadania związane z finansowaniem, ubezpieczeniem, serwisem i mobilnością samochodów użytkowych marki Volkswagen oraz jubileusz „65 lat Transportera”, z okazji którego wystawionych zostanie dziesięć historycznych Volkswagenów.

NOWY SZEF W POLSCE

Na targach motoryzacyjnych w Hanowerze zapewne spotkać będzie można nowego dyrektora Volkswagen Samochody Użytkowe w strukturach Volkswagen Group Polska. 4 września bieżącego roku stanowisko to objął Piotr Łakomy. Będzie odpowiedzialny za ustalenie oraz realizację strategii sprzedaży, ale także za obszar serwisu oraz wizerunek tej marki samochodów.

Piotr Łakomy urodził się 27 marca 1978 roku i jest absolwentem Politechniki Poznańskiej. Początkowo związany był z marką Audi, dla której pracował w latach 2002 – 2008 jako koordynator sprzedaży. Od 2008 roku sprawował funkcję managera sprzedaży samochodów używanych marki Volkswagen i Audi w dziale sprzedaży flotowej Kulczyk Tradex, a w 2009 roku został dyrektorem działu sprzedaży flotowej.