HANOWER 2012: NOWY MERCEDES CITAN – MIEJSKI VAN

Duży wewnątrz, kompaktowy na zewnątrz – gama dostawczych aut z gwiazdą wzbogaci się o miejskiego vana, zwanego Citan. Prezentacja nowego modelu nastąpi jesienią br., podczas międzynarodowego salonu samochodów użytkowych w Hanowerze.

Pod nazwą Citan kryje się połączenie miejskiej zwinności i wyjątkowej odporności. Nowy pojazd idealnie trafia w potrzeby sektora usług handlowych i przemysłowych. Kompaktowe nadwozie z obszernym przedziałem bagażowym idzie w parze z cechami charakterystycznymi dla pojazdów Mercedes-Benz – jakością, komfortem obsługi, wydajnością i bezpieczeństwem.

Wyrazisty design

Charakterystyczna stylizacja Citana zapowiada powiew świeżości w segmencie małych samochodów dostawczych. Szeroka osłona chłodnicy, dynamicznie nakreślony kształt lamp, maski i zderzaka – żaden element nie pozostawia wątpliwości, że mamy do czynienia z kolejnym modelem spod znaku gwiazdy.

Citan dochowuje standardów Mercedes-Benz i w innych dziedzinach: jakości wykonania, prowadzenia czy ergonomii kabiny. Auto zaprojektowano i przetestowano zgodnie z normami zarezerwowanymi dla większych braci, Sprintera i Vito.

Odnosi się to nie tylko do trwałości, ale również do wydajności oraz bezpieczeństwa. Wszystkie wersje zostaną seryjnie wyposażone w układ kontroli stabilności ESP, a gama ekonomicznych silników wysokoprężnych i benzynowych odpowiada szerokim potrzebom w zakresie dynamiki jazdy.

Dopasowana oferta

Indywidualizacja to cecha wrodzona dostawczych aut marki Mercedes-Benz. Citan dostępny będzie jako blaszany furgon, wersja osobowa i odmiana Mixto (osobowo-towarowa) – w kilku wariantach długości i masy. Liczne opcje pozwolą dopasować model do specyficznych zastosowań.

ego nabywcy będą mogli skorzystać z pełnej oferty usług świadczonych przez specjalistów Mercedes-Benz, niedostępnych dotąd w segmencie małych samochodów dostawczych.

Debiut

Nowy Mercedes-Benz Citan zadebiutuje jesienią 2012 roku. Oficjalna premiera modelu nastąpi podczas międzynarodowej wystawy pojazdów użytkowych w Hanowerze, we wrześniu 2012 roku.