HONDA: KABINA CHRONI PRZED ZARAŻENIEM SIĘ COVID-19

Nowy filtr premium w kabinie Hondy skutecznie eliminuje szkodliwe bakterie, alergeny i wirusy – również SARS COV-2 – odpowiedzialne za poważne problemy zdrowotne.

Powstał on we współpracy z firmą Freudenberg i jest oferowany w ramach oryginalnych akcesoriów marki, stanowiąc alternatywę dla standardowego filtra przeciwpyłkowego.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Nowy filtr kabinowy premium zapewnia aktywną ochronę poprzez znaczne zmniejszenie stężenia aerozoli wirusowych w kabinie. Jest to możliwe dzięki unikatowej wielowarstwowej konstrukcji, która skutecznie filtruje, wychwytuje i eliminuje szkodliwe zanieczyszczenia środowiskowe, jak również cząsteczki nieorganiczne i biologiczne oraz aerozole.

Aby obniżyć ryzyko infekcji w kabinie pojazdu, zaleca się zazwyczaj zwiększenie dopływu świeżego powietrza, co obniża stężenie aerozoli. W trybie obiegu zamkniętego, usuwanie wirusów z powietrza zależy w dużej mierze od skuteczności systemu filtracji i szybkości wymiany powietrza.

Dwie pierwsze warstwy mikrowłókien filtra kabinowego premium Hondy wychwytują większość najdrobniejszych aerozoli, kurzu i pyłków, natomiast trzecia warstwa, wykonana z węgla aktywnego, odpowiada za wiązanie szkodliwych zanieczyszczeń, takich jak cząstki stałe i gazy o kwaśnym pH.

Innowacyjna czwarta warstwa bioaktywna, pokryta substancją czynną w postaci wyciągu z owoców, skutecznie dezaktywuje wychwycone aerozole wirusowe i zapobiega ich ponownemu uwolnieniu do powietrza w kabinie. Skuteczność tej metody potwierdzono w serii skrupulatnych testów, przeprowadzonych we współpracy z austriackim Instytutem Badawczym OFI.

Koronawirusy rozprzestrzeniają się drogą kropelkową, do czego dochodzi podczas kichania, kaszlu lub oddychania i mogą pozostawać zakaźne na powierzchniach przez wiele godzin, a nawet dni. Turbulencje wiatru, zmiany temperatury i wilgotności mogą spowodować, że cząsteczki te ponownie zaczną unosić się w powietrzu, a wtedy zostaną wychwycone przez filtr.

Warstwy filtrujące mikropyły zapewniają lepszą ochronę przed przenoszeniem wirusów w porównaniu z filtrami standardowymi. Wyraźnie wychwytują one nie tylko kropelki (>5 μm), ale także aerozole wirusowe (znacznie poniżej 5 μm). Nowy filtr kabinowy premium Hondy potrafi wychwycić ponad 90 proc. aerozoli wirusowych. Dodatkowo, drugi etap dezaktywuje prawie 100 proc. wychwyconego ładunku wirusów poprzez warstwę bioaktywną, nasączoną ekstraktem z owoców.

Covid-19 jest jednym z najnowszych w nieprzerwanej linii wirusów towarzyszących długiej historii ludzkości, które mają wpływ na nasze zdrowie. Zaawansowany filtr kabinowy premium Hondy jest jednym z najlepszych dostępnych na rynku zabezpieczeń eliminujących ryzyko podczas jazdy samochodem.

Filtr jest dostępny dla wszystkich nowych modeli Hondy i może zostać zamówiony i zamontowany u każdego autoryzowanego dealera marki.