HONDA: NOWOŚĆ NA TARGACH GETTING AROUND

Honda zaprezentuje urządzenie osobistej mobilności U3-X na wystawie „GETTING AROUND: Miasto, mobilność i architektura” organizowanej w paryskim muzeum Cité de l’Architecture et du Patrimoine w dniach od 4 kwietnia do 26 sierpnia 2012 roku.

U3-X to jedyne w swoim rodzaju urządzenie opracowane w centrum badawczo – rozwojowym Hondy. Ten eksperymentalny przyrząd reprezentuje zupełnie nową formę mobilności i demonstruje nowe podejście do idealnej koegzystencji człowieka i maszyny.

U3-X jest w stanie utrzymać pionową pozycję poprzez kontrolę własnego środka ciężkości – inspiracją do stworzenia takiego układu był doskonale utrzymujący równowagę robot ASIMO. Opracowany przez Hondę system wielokierunkowego koła napędowego umożliwia przemieszczanie się we wszystkich kierunkach; jadący musi jedynie pochylić górną część ciała w celu przemieszczenia środka ciężkości, decydując w ten sposób o kierunku jazdy.

Urządzenie zostało zaprojektowane przez Hondę z myślą o intuicyjnym wykorzystaniu w takich miejscach, jak muzea, lotniska czy centra handlowe.

U3-X na wystawie „GETTING AROUND”

Na wystawie „GETTING AROUND” zwiedzający będą mogli dowiedzieć się, jak zmieniała się struktura powierzchni użytkowej i w jaki sposób kształtowano ją z myślą o łatwym poruszaniu się osób z wykorzystaniem różnych środków transportu wynalezionych w ciągu ostatnich 150 lat.

Urządzenie osobistej mobilności U3-X przyciągnęło uwagę organizatorów, w związku z czym zostanie wystawione w sekcji „Człowiek w ruchu” ilustrującej niezależność ruchową człowieka.