HONDA: NOWY PREZES ZARZĄDU W POLSCE

Z początkiem kwietnia 2012 roku nastąpiła planowana zmiana na stanowisku Prezesa Zarządu firmy Honda Poland Sp. z o.o. Nowym Prezesem polskiego przedstawicielstwa Hondy został Hirokazu Tomiki.

Hirokazu Tomiki związany jest z Hondą od 1992 roku. Przez wiele lat odpowiedzialny był za działalność eksportową firmy Honda Motor Co. Ltd., jednak w trakcie swojej kariery zawodowej zdobywał doświadczenie również poza granicami Japonii. W latach 1995 – 1998 pracował w Indiach, gdzie odpowiadał za eksport produktów marki Honda, a w latach 2001 – 2007 nadzorował sprzedaż produktów Hondy w Kanadzie.

W kwietniu 2009 r. Hirokazu Tomiki rozpoczął pracę w Europie. Do końca marca bieżącego roku, jako Asystent Prezesa Zarządu Hondy w Belgii, nadzorował sprzedaż motocykli, samochodów oraz maszyn i urządzeń. Kolejnym etapem jego europejskiej kariery będzie funkcja Prezesa Zarządu firmy Honda Poland Sp. z o.o.

Katsushi Inoue pełnił funkcję Prezesa Zarządu polskiego importera Hondy od 1 kwietnia 2010 r. do 30 marca 2012 r. Obecnie stoi na czele trzech europejskich przedstawicielstw Hondy – w Niemczech, Belgii oraz Holandii.