HONDA: RUSZYŁA PRODUKCJA MODELU CIVIC TOURER

HC 1_plant

Pracownicy brytyjskiej fabryki Hondy w Swindon świętowali rozpoczęcie seryjnej produkcji nowego Civica Tourer. Model został zaprojektowany, opracowany i przetestowany w Europie.

Honda Civic Tourer pojawi się w europejskich salonach sprzedaży na początku 2014 roku. W gamie jednostek napędowych znajdziemy dwa silniki: benzynowy – 1,8 i-VTEC oraz wysokoprężny – 1,6 i-DTEC.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Nowy diesel to pierwsza w Europie jednostka z serii Earth Dreams Technology odznaczająca się niskim zużyciem paliwa, wysoką mocą oraz doskonałymi osiągami. Ten lekki silnik o mocy maksymalnej 120 KM i 300 Nm maksymalnego momentu obrotowego, zapewnia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 10,1 sekundy. Jednocześnie, średnie zużycie paliwa wynosi 3,8 l/100 km, dzięki czemu na pełnym baku można przejechać aż 1 315 kilometrów, a emisja CO2 kształtuje się na poziomie zaledwie 99 g/km.

Civic Tourer jest najniższym i najbardziej kompaktowym autem kombi w segmencie. Mimo to oferuje rekordową pojemność bagażnika wynoszącą 624 litry (siedzenia w standardowej pozycji, do linii wyznaczanej przez roletę bagażnika). Co więcej, dzięki zastosowaniu opracowanego przez Hondę systemu Magic Seats, tylne siedzenia można złożyć, uzyskując płaską powierzchnię ładunkową, i zwiększyć tym samym pojemność bagażnika do 1668 litrów (do linii dachu).

HC 2_plant