HOT ROT POWER TOUR: Z CHEVROLETEM PERFORMANCE

1967 Camaro Hot Wheels Concept

Hot Rod Power Tour to tygodniowa motoryzacyjna pielgrzymka, organizowana z okazji rozpoczęcia sezonu letnich wycieczek samochodowych. W tym roku karawanę poprowadzi gama produkcyjnych i koncepcyjnych modeli Chevroleta o wysokich osiągach z Camaro Hot Wheels Concept z 1967 roku na czele.

W spotkaniu tysięcy fanów motoryzacji wezmą też udział inne produkcyjne modele Chevroleta o wysokich osiągach, jak Camaro ZL1 Convertible, Camaro Hot Wheels Edition oraz Corvette 427 Collector Edition Convertible.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Power Tour rozpocznie sie w sobotę 1 czerwca w Arlington w Teksasie i zakończy sześć dni później w Charlotte w Karolinie Północnej. Przedstawiciele Chevrolet Performance będą walczyć o wyróżnienie Long Hauler (długodystansowiec), pokonując odległość 1200 mil (ponad 1900 kilometrów) za kierownicą modelu Camaro Concept Hot Wheels. W ten sposób członkowie ekipy Chevroleta oddadzą hołd modelowi Camaro, który był jednym z 16 samochodzików kolekcjonerskich Hot Wheels z pierwszej serii produkcyjnej wprowadzonej na rynek w 1968 roku, a także zademonstrują wydajność nowej jednostki napędowej – silnika LS3 E-ROD Connect and Cruise, spełniającej surowe standardy emisji.

W imprezie weźmie udział 3000 hot rodów, muscle carów, klasycznych półciężarówek oraz najmocniejszych wersji nowych modeli cywilnych, a także towarzyszący im wielotysięczny tłum entuzjastów.

1967 Camaro Hot Wheels Concept

W przejeździe wezmą udział następujące modele Chevroleta:
Camaro Hot Wheels Edition – limitowany model w wersji z rocznika 2013, będący pierwszym samochodem produkcyjny licencjonowanym przez Hot Wheels;
Camaro ZL1 Convertible – model z doładowanym silnikiem o mocy 580 KM oraz zawieszeniem zestrojonym pod kątem jazdy po torze, wyróżniający się charakterystyczną stylizacją nadwozia. To najszybszy kabriolet Camaro wyprodukowany przez Chevroleta;
Corvette 427 Collector Edition Convertible – połączenie Chevroleta Corvette Convertible z 505-konnym silnikiem LS7 wersji Z06 stanowi godne pożegnanie generacji C6;
– nowy Chevrolet Impala 2014 – 10 generacja kultowego modelu;
Sonic RS – model z turbodoładowanym silnikiem i odpowiednio zestrojonym zawieszeniem. Ten miejski samochód, znany w Europie pod nazwą Aveo, przedstawia sportowe dziedzictwo Chevroleta nowej generacji nabywców.

Przedstawiciele Chevrolet Performance poprowadzą również specjalnie przygotowany model Silverado „Motor Medic” występujący w roli samochodu wsparcia, który na pokładzie posiada narzędzia i podzespoły mające pomóc w obsłudze technicznej samochodów biorących udział w imprezie Power Tour. W ubiegłym roku Motor Medic udzielił pomocy ponad 300 samochodom i kierowcom.

Założona w 1911 r. w Detroit marka Chevrolet jest czwartą największą na świecie firmą motoryzacyjną, której roczna sprzedaż w ponad 140 krajach wynosi prawie 5 mln samochodów osobowych i półciężarowych.