HYUNDAI: KONTYNUACJA WSPÓŁPRACY Z FUNDACJĄ NASZA ZIEMIA

Hyundai Motor Poland i Fundacja Nasza Ziemia kontynuują współpracę na rzecz wspólnej promocji elektromobilności w Polsce.

Misją Fundacji Nasza Ziemia jest dążenie do podniesienia poziomu świadomości ekologicznej społeczeństwa, wzmocnienia poczucia odpowiedzialności za środowisko naturalne i aktywizacji do działań służących jego ochronie, m.in. poprzez organizowanie corocznej ogólnopolskiej Akcji Sprzątanie Świata – Polska (Clean Up The World), która w tym roku będzie miała 30. edycję. W 29. Akcji wzięło udział ponad 400 tysięcy osób w Polsce, w tym także pracownicy firmy Hyundai Motor Poland. 8 września 2022 roku, na warszawskim Targówku 52 pracowników firmy zebrało w sumie 618 kilogramów śmieci.


Zobacz także:

NISSAN: NOWY KIERUNEK ROZWOJU ZELEKTRYFIKOWANYCH UKŁADÓW NAPĘDOWYCH

ECO


 

Partnerstwo jest wyrazem zaangażowania marki Hyundai w promowanie idei zrównoważonego rozwoju, wspieranie ekosystemu zrównoważonej mobilności, oraz promowanie świadomości ekologicznej. W ramach współpracy Hyundai Motor Poland zaangażuje się w ekologiczne inicjatywy Fundacji Nasza Ziemia, a Fundacja będzie użytkować na co dzień niskoemisyjny model Hyundai TUCSON Plug-in Hybrid.

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia to organizacja pozarządowa mająca status Organizacji Pożytku Publicznego, działająca nieprzerwanie od 1994 roku. Fundację założyła Mira Stanisławska-Meysztowicz, Polka na stałe mieszkająca w Australii. Od początku swojego istnienia Fundacja koordynuje największą, ekologiczną akcję w Polsce – Sprzątanie Świata, będącą częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean Up The World. Fundacja po dziś dzień stanowi sztandarowy punkt w codziennej pracy na rzecz promocji idei nie śmiecenia w naturze. Założycielka Fundacji i Inicjatorka Akcji Sprzątanie Świata – Polska jest między innymi laureatką Orderu Uśmiechu, odznaczoną Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Człowiekiem Polskiej Ekologii. Fundacja Nasza Ziemia może się poszczycić wieloma prestiżowymi nagrodami takimi jak: Złoty Liść Ministra Środowiska, Europejska Nagroda Fundacji Forda czy Flaga Rzeczypospolite. W roku 2021 Kapituła Konkursu Polskiej Izby Ekologii dostrzegła, iż sztandarowy program Fundacji – Akcja Sprzątanie świata-Polska w ostatnich dziesięcioleciach przyczyniła się w sposób znaczący do poprawy stanu naszej Planety i przyznała Fundacji za ten program prestiżowy Ekolaur XX-lecia, zaś Kapituła Nagrody Zielony Orzeł Rzeczpospolitej w roku 2022 przyznała Mirze Stanisławskiej – Meysztowicz nagrodę i tytuł „Tytanka”.

Bardzo cieszymy się z kontynuacji współpracy z Fundacją Nasza Ziemia. Cały zeszły rok Fundacja użytkowała 100% elektryczny model KONA Electric. W tym roku przesiada się do modelu TUCSON Plug-in Hybrid, większego, flagowego SUV-a Hyundai, aby dalej promować i korzystać z zalet niskoemisyjnej mobilności. Poza przekazaniem samochodu Fundacji, Hyundai Motor Poland zamierza także czynnie zaangażować się w organizację 30. Akcji Sprzątanie Świata – Polska, jak również inne proekologiczne inicjatywy Fundacji powiedziała Paulina Tycner Kierownik Marketingu i PR Hyundai Motor Poland

Cieszy nas bardzo, że będziemy mogli również i w tym roku współpracować z Hyundai Motor Poland. Z doświadczenia bowiem wiemy, że długofalowe partnerstwo rodzi najlepsze owoce. I tym razem w ramach współpracy postawiliśmy sobie dwa cele: promocję niskoemisyjnej mobilności oraz promocję idei nie śmiecenia w naturze. Zatem w naszych fundacyjnych podróżach po Polsce wspierać nas będzie niskoemisyjny TUCSON Plug-in Hybrid zaś w 30. Jubileuszowej Akcji Sprzątanie świata – Polska udział wezmą pracownicy HMP, motywując razem z nami europejskie zespoły Hyundai do wspólnego, wrześniowego sprzątania. To będzie rok pełen wartościowych ekologicznych wyzwań – powiedziała Beata Butwicka Prezes Zarządu Fundacji Nasza Ziemia

Hyundai TUCSON Plug-in Hybrid

Hyundai TUCSON Plug-in Hybrid wyposażono w wydajny układ napędowy, oparty na silniku 1.6 T-GDi Smartstream, połączonym z silnikiem elektrycznym o mocy 91 KM i maksymalnym momencie obrotowym 304 Nm. Łącznie silnik benzynowy i silnik elektryczny zapewniają maksymalną moc 265 KM i maksymalny moment obrotowy 350 Nm. Za dostarczanie prądu odpowiada akumulator litowo-polimerowy o pojemności 13,8 kWh, umożliwiający bezemisyjną jazdę do 62 km (WLTP). Hyundai TUCSON Plug-in Hybrid standardowo został wyposażony w napęd na wszystkie koła, oparty na technologii napędu na cztery koła Hyundai HTRAC i selektor trybu terenowego. HTRAC rozdziela moc napędową na przednie i tylne koła w zależności od warunków drogowych i stanu nawierzchni. Selektor trybu terenowego dopasowuje moc, moment obrotowy i siłę hamowania w zależności od warunków drogowych wybranych przez kierowcę.