IAA TRANSPORTATION: DAF POKAŻE NOWĄ GENERACJĘ POJAZDÓW XD

DAF ogłasza wprowadzenie nowej serii pojazdów ciężarowych do dystrybucji i zastosowań specjalistycznych.

Całkowicie nowa seria pojazdów ciężarowych nowej generacji DAF XD jest w pełni przygotowana do bezemisyjnych układów napędowych. Pojazdy zostaną zaprezentowane we wrześniu na targach IAA, które odbędą się w Hanowerze w Niemczech.


Zobacz także:

UŻYTKOWE

IAA TRANSPORTATION


 

Pojazdy nowej generacji DAF XD zostały opracowane z wykorzystaniem platformy, której przyznano tytuł „Międzynarodowego Samochodu Ciężarowego Roku 2002”, stosowanej również w pojazdach ciężarowych serii XF, XG oraz XG⁺ do transportu długodystansowego. Wyposażenie, w tym właściwości aerodynamiczne i układy napędowe, wygodna pozycja siedząca, a także doskonałe spasowanie i wykończenie elementów, będą od teraz dostępne również w segmencie pojazdów dystrybucyjnych i specjalistycznych.

Bezpieczeństwo

Aby uzyskać bezpośrednie pole widzenia, które ma kluczowe znaczenie w zastosowaniach miejskich, pojazdy XD nowej generacji DAF wyposażono w przednią szybę o znaczącej powierzchni oraz szyby boczne z bardzo nisko poprowadzoną dolną krawędzią okien. Jeszcze bardziej optymalne pole widzenia zapewniają nisko położona kabina oraz opcjonalne okno widoku na krawężnik. Systemy DAF Corner View oraz DAF Digital Camera System gwarantują dobrą widoczność pośrednią.

Wydajność

Niskie zużycie paliwa i emisja CO2 są możliwe między innymi dzięki aerodynamice kabiny, nowemu układowi napędowemu z silnikami PACCAR MX-11 i zaawansowanym systemom wspomagania kierowcy. System DAF Connect do zarządzania flotą pozwala zaoszczędzić czas dzięki bezprzewodowym aktualizacjom oprogramowania. Szeroka dostępność przystawek odbioru mocy i modułów mocowania jest dużym ułatwieniem dla wytwórców zabudów.

Komfort kierowcy

Model XD nowej generacji DAF zapewnia kierowcy łatwość zajmowania miejsca w kabinie oraz poczucie komfortu w kabinie o całkowitej kubaturze niemal 10 m3. Szeroki zakres regulacji fotela i kierownicy gwarantuje dobrą pozycję siedzącą za kierownicą. Deska rozdzielcza jest wyposażona w czytelne i w pełni cyfrowe zestawy wskaźników. Omawiany pojazd zapewnia dodatkowy komfort jazdy i prowadzenia dzięki zupełnie nowej konstrukcji przedniej części podwozia, zawieszenia kabiny oraz zawieszenia tylnej osi.

Gotowe na przyszłe wyzwania

Pojazdy nowej generacji pojazdy DAF XD będą dostępne równolegle z pojazdami ciężarowymi z serii DAF CF do dystrybucji i zastosowań specjalnych. Rozpoczęcie produkcji jest planowane na jesień 2022 r. c jest w pełni przygotowana do obsługi wszystkich rodzajów układów napędowych, z uwzględnieniem alternatywnych rozwiązań w tym zakresie.