IDEX 2021: NOWY POJAZD WOJSKOWY MARKI KIA

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich odbyła się Międzynarodowa Wystawa Przemysłu Zbrojeniowego (IDEX), największa tego typu na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Podczas niej Kia zaprezentowała lekki koncepcyjny pojazd taktyczny oraz podwozie do zabudowy.


Zobacz także:

UŻYTKOWE

ROZMAITOŚCI


 

Pojazd tego typu jest ważnym elementem systemu obronny każdej armii. Kia dostarcza go wojsku Korei Południowej od 2016 roku. Nowy, czteromiejscowy, lekki samochód ciężarowy prezentowany na targach International Defense Exhibition & Conference ma odważny design i jest wyposażony w przedział do transportu żołnierzy oraz uzbrojenia. Atrakcyjny design i wszechstronność nowych pojazdów mogą przełożyć się na nowe zamówienia aut wojskowych marki Kia.

Podczas targów IDEX, oprócz koncepcyjnego Light Tactical Cargo Truck, Kia pokazała również podwozie do zabudowy, które może służyć do budowy innego typu pojazdów opancerzonych. Układ napędowy i solidna rama dają wyobrażenie o możliwych zastosowaniach tej platformy.

Tegoroczne zaangażowanie Kia w IDEX jest, jak dotąd, największe. Region jest postrzegany jako kluczowy rynek dla pojazdów wojskowych. W targach marka brała udział po raz pierwszy w 2015 roku. W tegorocznej edycji producent dzielił powierzchnię wystawienniczą z siostrzaną spółką Hyundai Rotem Co.

Kia Light Tactical Cargo Truck

Koncepcyjny Light Tactical Cargo Truck został opracowany przez markę Kia w ścisłej współpracy z administracją rządową, która tworzy program rozwoju obrony narodowej. Modułowe podwozie pozwala oferować pojazd w wariancie standardowym oraz jako model z przedłużonym rozstawem osi, a także odmiany opancerzone i nieopancerzone, samochody do celów dowództwa taktycznego i rozpoznania terenu, pojazdy uzbrojone i wiele innych.

Wyróżniający się czteroosobową kabiną samochód został zaprojektowany na potrzeby sił zbrojnych i zapewnia mobilność w trudnym terenie oraz trwałość i funkcjonalność. Nieopancerzony z długim rozstawem osi może być wyposażony w zabudowę, którą można dostosować do różnych potrzeb, takich jak skrzynia ładunkowa, mobilny warsztat czy centrum łączności. Pojazd może przewieźć dziesięciu w pełni uzbrojonych żołnierzy oraz, w tylnej części, do trzech ton ładunku.

Kia Light Tactical Cargo Truck jest napędzany 225-konnym silnikiem wysokoprężnym, który spełnia normę Euro 5. Napęd jest przenoszony na cztery koła za pośrednictwem nowoczesnej, 8-biegowej przekładni automatycznej. Ciężarówka jest wyposażona w niezależne zawieszenie, klimatyzację, mechanizm różnicowy o ograniczonym tarciu, opony typu run- flat oraz w elektromagnetyczny system zakłócający namierzanie.