INFINITI: FINTAN KNIGHT BĘDZIE RZĄDZIŁ W EUROPIE

SONY DSC

Jak informowaliśmy wcześniej, Zarząd Infiniti Global ogłosił dziś zmiany kadrowe. Ale to nie koniec zmian – kolejnym członkiem zarządu został Fintan Knight, który otrzymał nominację na wiceprezesa Infiniti.

Jak poinformował Prezes Infiniti, Johan de Nysschen, począwszy od 1 maja Fintan Knight będzie kierował działalnością marki w Afryce, na Bliskim Wschodzie, w Indiach i Europie.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Przed dołączeniem do Infiniti, Knight był dyrektorem handlowym i członkiem zarządu Automobil Lamborghini SpA z siedzibą we Włoszech, odpowiedzialnym za marketing, sprzedaż, obsługę posprzedażną i nadzór nad spółkami zależnymi.

W latach 1995-2008 pełnił wysokie funkcje w Audi na całym świecie. Był m.in. dyrektorem zarządzającym Audi w Irlandii i dyrektorem generalnym Audi na teren Azji i Pacyfiku, gdzie zdobył doświadczenie w marketingu, rozwoju sieci i zarządzaniu serwisem posprzedażnym.

– Pozyskanie Fintana Knighta do naszego zespołu jest bardzo ważnym wzmocnieniem kierownictwa Infiniti. Jego bogate doświadczenie w zarządzaniu motoryzacyjną marką segmentu premium będzie ogromnym atutem w dotarciu do nowych klientów, w ramach globalnego planu wzrostu Infiniti. Jestem przekonany, że Fintan wniesie znaczący wkład w nasz długofalowy sukces − powiedział de Nysschen.

Knight ma dwudziestoletnie doświadczenie motoryzacyjne najwyższej próby. Zanim dołączył do Audi, pracował również dla BMW w Australii, co było początkiem jego kariery w przemyśle samochodowym.

Australijczyk z pochodzenia, Fintan Knight, jest posiadaczem dyplomu z ekonomii na University of Western Australia oraz MBA na IESE Business School, University of Navarra. Poza językiem angielskim, biegle włada niemieckim i posługuje się włoskim.

Fintan Knight zastąpi Bernarda Loire, który został mianowany Dyrektorem Zarządzającym Nissan Italia.

Nasz komentarz: Nowe nazewnictwo w Infiniti, nowy model Q50, z zupełnie nowym silnikiem (diesel 2,2 litra) i nowe osoby. Marka jak widać bardzo się wzmacnia. Nominowani to doświadczeni ludzie. I mający dużą wiedzę na temat samochodów z “górnej półki”. I aut europejskich. Mocny atak. Co na to konkurencja?