INFINITI: KADROWE WZMOCNIENIE I NOWE ZADANIA

I 1_Ian_Bolin_hires

Zarząd Infiniti Global ogłosił, że Ian Bolin został mianowany dyrektorem Infiniti ds. rozwoju i już dziś przystępuje do pełnienia swoich obowiązków. Nowym menadżerem generalnym ds. komunikacji globalnej firmy został mianowany Stefan Weinmann, który obejmie tę funkcję z dniem 1 kwietnia.

Ian Bolin będzie pracował na nowo utworzonym stanowisku, w głównej siedzibie Infiniti Global w Hong Kongu, a jego bezpośrednim przełożonym będzie Johan de Nysschen, prezes Infiniti Motor Company Ltd.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Luksusowe marki nie są Ianowi Bolinowi obce, przychodzi on bowiem do Infiniti z Motor Company Ltd. z AUDI AG, gdzie był ostatnio członkiem kadry kierowniczej odpowiedzialnej za rynek południowoafrykański. Podczas swojej trzynastoletniej kariery w Grupie Volkswagen Bolin pracował w dwóch obszarach, związanych zarówno ze sprzedażą jak i z planowaniem strategicznym korporacji. Najbardziej godna uwagi jest jego wiodąca rola w przekształcaniu Audi Ameryka w strategiczny ośrodek firmy. Swoją karierę rozpoczynał w Rolls-Royce & Bentley Motor Cars.

I 2_Ian_Bolin_2013

– Ta nominacja podkreśla wagę, jaką przywiązujemy do przekształcania marki Infiniti na całym świecie. Bogactwo i różnorodność zadań prowadzonych przez Iana, jego rozległe doświadczenie z luksusowymi markami oraz potwierdzona sukcesami historia tworzenia organizacji o wysokich standardach jakości i efektywności są kluczowe dla spełnienia naszych dążeń do rozwoju kultury organizacyjnej Infiniti i umocnienia naszej pozycji na rynkach całego świata − powiedział Johan de Nysschen, prezes Infiniti Motor Company Ltd.

Ian Bolin kształcił się w Niemczech i Stanach Zjednoczonych, ma dyplom MBA Thunderbird School of Global Management (Phoenix, AZ, USA) oraz stopnie naukowe z międzynarodowego biznesu, marketingu i języka niemieckiego Marquette University (Milwaukee, WI, USA).

STEFAN WEINMANN MENADŻEREM DS. KOMUNIKACJI

Infiniti także, że menadżerem generalnym ds. komunikacji globalnej firmy został mianowany Stefan Weinmann, który obejmie tę funkcję z dniem 1 kwietnia 2013 r. Do jego obowiązków będzie należało kierowanie działaniami komunikacyjnymi dotyczącymi produktów, wizerunku i stylu Infiniti oraz zarządzanie komunikacją wewnętrzną i korporacyjną.

I 3_Stefan_Weinmann

Bezpośrednim przełożonym Stefana Weinmanna będzie Johan de Nysschen, prezes Infiniti Motor Company Ltd., zaś miejscem jego pracy główna siedziba Infiniti w Hong Kongu.

– Witając Stefana na nowym stanowisku w naszym zespole oczekujemy, że jego doświadczenie przyczyni się do zwiększenia efektywności działań komunikacyjnych Infiniti w świecie. Szczególną rolę Stefan będzie odgrywał we wspieraniu rozwoju marki Infiniti i budowaniu jej reputacji wśród klientów segmentu premium na nowych dla nas rynkach na całym świecie” − powiedział Johan de Nysschen, Prezes Infiniti Motor Company Ltd.

Weinmann dołącza do Infiniti Motor Company Ltd. z Adam Opel AG w Niemczech, gdzie był ostatnio dyrektorem generalnym Wydziału Komunikacji Wewnętrznej i Międzypartnerskiej Opla. W swojej 22-letniej karierze w Oplu i General Motors Weinmann zajmował kierownicze stanowiska (nierzadko o strategicznym znaczeniu) w regionalnych i centralnych strukturach koncernu.

– To zaszczyt dołączyć do Infiniti, marki o tak wielkim potencjale wzrostowym i o tak ekscytującej przyszłości” − powiedział Weinmann. Mam nadzieję, że moje doświadczenia będą pomocne w szybkim osiągnięciu przez markę takiej pozycji w świadomości i na rynku, na jaką zasługuje.

Weinmann jest z pochodzenia Niemcem. Ukończył studia z zakresu matematyki/ ekonomii na Uniwersytecie w Karlsruhe w Niemczech.

Jego najbliższym współpracownikiem będzie Nathalie Greve, Senior Manager Infiniti Global Communications.