INFINITI: STAŻE DLA INŻYNIERÓW W FORMULE 1

In 1_grille

Infiniti oferuje absolwentom studiów inżynierskich zainteresowanym motoryzacją sportową, wyjątkową możliwość pracy w Formule 1, w ramach nowej światowej inicjatywy wyszukiwania talentów.

Infiniti Performance Engineering Academy – Akademia Osiągów Infiniti wyłoni dwóch kandydatów, którzy przez 12 miesięcy będą pracować z trzykrotnymi Mistrzami Świata Formuły 1 – zespołem Infiniti Red Bull Racing, mającym swoją siedzibę w Milton Keynes, w Wielkiej Brytanii.


Zobacz także:
FORMULA 1


Wyjątkowi absolwenci będą pracować ramię w ramię z inżynierami Infiniti w zakładzie produkującym podzespoły na potrzeby ekipy F1. Ponadto, część czasu spędzą w nieodległym centrum technicznym w Cranfield, gdzie będą zgłębiać swoją wiedzę na temat technologii przyszłych samochodów szosowych.
Powołanie Akademii jest najnowszym elementem rozwoju partnerstwa Infiniti i Red Bull Racing, przynoszącego wzajemne korzyści zarówno na torze wyścigowym, jak i na drodze.

In 3_23

Rekrutacja rozpocznie się jeszcze w tym roku. Eliminacje w kilku regionach świata rozpoczną się natomiast w maju 2014 r., a będą polegały na poddaniu kandydatów procesowi kompleksowej selekcji, aby ocenić ich potencjał w zakresie motoryzacji sportowej oraz innowacyjność. W lipcu 2014 r. finaliści przedstawią swoje pomysły podczas panelu z udziałem kadry technicznej firmy Infiniti oraz zespołu Infiniti Red Bull Racing. Dwóch, bądź dwoje zwycięzców (a może nawet dwie zwyciężczynie?) ogłoszonych zostanie podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii. Ich staże rozpoczną się we wrześniu 2014 r. Wyjątkowe stypendium poza wynagrodzeniem i zakwaterowaniem obejmuje też samochód służbowy wiadomej marki.

− Infiniti Performance Engineering Academy to wyjątkowa okazja dla czołowych talentów konstruktorskich z całego świata. Mogą oni odkryć osiągi i precyzję na najwyższym poziomie, zarówno w Formule 1, jak i w konstrukcjach samochodów szosowych. Poszukujemy kandydatów, którzy podzielają naszą pasję. Umożliwimy im stanie się w przyszłości członkami elitarnego zespołu inżynierów Infiniti – powiedział Johan De Nysschen, prezes Infiniti Motor Company, komentując nową inicjatywę.

– Jedną z głównych zalet naszego partnerstwa z Infiniti jest możliwość korzystania z ich zasobów − od materiałów, przez procesy technologiczne, aż po potencjał ludzki. Skorzystanie z nowego procesu doboru kadr na całym świecie jest bardzo interesujące, gdyż dzięki temu trafią do nas najlepsze nowe talenty. Tempo rozwoju technicznego w Formule 1 powoduje, że świeżość myślenia ma zasadnicze znaczenie w utrzymaniu przewagi nad innymi zespołami. Mamy nadzieję, że szansa dla światowej klasy absolwentów na pracę z naszym zespołem zapewni długotrwałe korzyści zarówno nam, jak i firmie Infiniti – dodał Adrian Newey, dyrektor techniczny zespołu Infiniti Red Bull Racing.

In 4_28