ISTAMBUŁ 2012: PREMIERA NOWEGO RENAULT FLUENCE

Nowe Renault Fluence ma swoją światową premierę podczas Salonu Samochodowego w Istambule. Wprowadzanie na rynek tego modelu rozpocznie się w styczniu 2013 roku w Turcji.

Następnie w ciągu całego roku Fluence pojawi się w ponad 55 krajach. Wprowadzenie na polski rynek przewidywane jest już w lutym.

– Zmiany wprowadzone w Nowym Renault Fluence są doskonale dopasowane do potrzeb naszych kluczowych rynków pozaeuropejskich, takich jak Turcja i Rosja – powiedział Hyun- Young Kwak, dyrektor ds. marketingu Renault Fluence.

Atrybutami tego sedana marki Renault, przeznaczonego do sprzedaży na rynkach całego świata, są nowoczesny design oraz zaawansowane technologie spełniające oczekiwania klientów. Samochód odzwierciedla nową stylistykę marki Renault, a światła do jazdy dziennej wykonane w technologii LED nadają mu dynamiczny i nowoczesny wygląd.

Linia przodu pojazdu będzie wspólna dla wszystkich nowych modeli marki. Logo, umieszczone pionowo na tle szerokiego grilla, podkreślonego chromowanymi ozdobnymi listwami, nadaje autu dynamiczny charakter.

Wnętrze również zyskało na nowoczesności dzięki cyfrowym zegarom montowanym we wszystkich wersjach wyposażenia. Wyposażone zostało w nowe tapicerki w celu zapewnienia komfortu na najwyższym poziomie.

Gama silników benzynowych i wysokoprężnych zostaje powiększona o nowy silnik benzynowy o pojemności 1,6 l i mocy 115 KM połączony z automatyczną skrzynią biegów X-Tronic CVT oraz nowy silnik wysokoprężny dCi 130.

Nowy 16-zaworowy silnik benzynowy zapewnia znaczny spadek zużycia paliwa do 6,4 l/100 km (o 1,3 l mniej) i emisja CO2/km na poziomie 149 g (o 15 proc. mniej).

Nowy silnik wysokoprężny dCi 130 o pojemności 1,6 l jest najmocniejszym dieslem w swojej klasie i zużywa 4,6 l oleju napędowego na 100 km przy emisji 119 g CO2/km.

Nowe Renault Fluence to zaawansowane technologie i innowacyjne urządzenia pokładowe. Karta Renault Hands Free z funkcją zdalnego zamykania/ otwierania drzwi, system wspomagania parkowania przodem/ tyłem, automatyczny hamulec postojowy. Auto jest wyposażone w szereg rozwiązań technologicznych wspomagających jazdę i podnoszących komfort, tak ważnych dzisiaj dla użytkowników miejskich. Dzięki nowej gamie radioodtwarzaczy z funkcją Bluetooth i gniazdami USB oraz Jack, zapewnia stałą łączność ze światem.

Fluence będzie oferowało istotną innowację: połączony z Internetem pokładowy system multimedialny Renault R-Link, oferujący połączone usługi i idealnie dostosowany do obsługi w trakcie prowadzenia samochodu dzięki dotykowemu ekranowi i systemowi rozpoznawania mowy. Renault R-Link zapewnia dostęp do funkcji nawigacji i telefonu oraz słuchanie muzyki z przenośnych urządzeń audio. Na kolejnym etapie, wkrótce po wprowadzeniu na rynek będzie umożliwiał również korzystanie z R-Link Store – internetowego katalogu aplikacji samochodowych pobieranych tak jak na smartfony.

Nowe Renault Fluence jest produkowane w Turcji, w fabryce Oyak-Renault w Bursie.

Salon Samochodowy w Istambule potrwa do 11 listopada 2012 r.