ITALIAN BAJA 2013: 1. HOŁEK, 5. MAŁYSZ (PROLOG)

IB 1_img00077

Krzysztof Hołowczyc i Andreas Schulz wygrali 7,7-kilometrowy prolog 20. Italian Baja – pierwszej rundy Pucharu Świata FIA, prowadzący wzdłuż rzeki Meduna, pomiędzy miejscowościami Cordenons i Zoppola. Świetne, piąte miejsce zajęli Adam Małysz i Rafał Marton.

Adam jadący swoją dakarową Toyotą Hilux, stracił 19 sekund do “Hołka”.


Zobacz także:
SPORT


– Prolog wyszedł nam całkiem dobrze – ocenił Adam Małysz. Na trasie było trochę wody. Trzy razy forsowaliśmy rzekę, ale ogólnie przejazd był udany. Auto jest w porządku, fajnie się jedzie. Strasznie lubię moją Toyotę! Najpierw pojechaliśmy na honorowy start do miasteczka Sacile, a stamtąd udaliśmy się na prolog. W tegorocznym Italian Baja startuje dużo załóg. Kibiców na trasie nie było zbyt wielu, ale pewnie frekwencja poprawi się podczas weekendu. Jutro czeka nas 65-kilometrowy odcinek specjalny przejeżdżany trzy razy. Na trasie jest sporo wody – w niektórych miejscach do pół metra i może być kiepskawo. Organizatorzy mieli radykalnie skrócić odcinek, jednak okazało się, że tylko nieco go zmodyfikowali i pojedziemy przez wodę.

Miroslav Zapletal (Team Offroadsport): Mam nadzieję, że nie powtórzą się problemy z komputerem i będziemy mogli spokojnie rywalizować. Naszym największym konkurentem jest czas, walczymy z czasem. Oczywiście też Hołek i dużo mocnych samochodów, jest się z kim ścigać. Jeśli tylko technika nie zawiedzie, to zrobimy wszystko co w naszej mocy. W Italian Baja startuję od 2006 roku i nigdy nie czułem się tu zbyt dobrze. Nie podoba mi się, że w tym roku, jest tylko jeden odcinek, a na dodatek krótki i podzielone na dwie części przez neutralizacje. Ale zbieramy punkty w Pucharze Świata, więc nie narzekam.

IB 3_MG_4916

W sobotę rozegrane zostaną trzy odcinki specjalne, każdy z nich będzie miał 78 kilometrów i neutralizowany łącznik w środku. Z powodu wysokiego poziomu wody w rzece Spilimbergo, organizator został zmuszony wprowadzić zmiany w roadbooku. Pierwszy w sobotę wyruszy Adam Małysz i Rafał Marton, a tuż za nimi Miroslav Zapletal i Maciej Marton. Krzysztof Hołowczyc, któremu przysługiwało prawo wyboru pozycji startowej, wyruszy jako piąty.

WYNIKI
1. Krzysztof Hołowczyc i Andreas Schulz (Mini All4 Racing) – 6.27,4 min.;
2. Reinaldo Varela i Gustavo Gugelmin (Toyota Hilux) – strata 8,6 sek.;
3. Rusłan Misikow i Siergiej Lebiediew (Toyota Hilux) – 15,7 sek.;
4. Miroslav Zapletal i Maciek Marton (Hummer H3 Evo) – 15,8 sek.;
5. Adam Małysz i Rafał Marton (Toyota Hilux) – 19,0 sek.;
6. Aleksandr Żełudow i Andriej Rudnickij (Nissan Frontier) – 21,5 sek.;
7. Lorenzo Codeca i Bruno Fedullo (Suzuki New Grand Vitara) – 24,0 sek.;
8. Artur Muraszkin i Oleg Tupiejkin (Toyota Hilux) – 24,0 sek.;
9. Piotr Beaupre i Jacek Lisicki (BMW X5 CC) – 26,4 sek.;
10. Jean-Louis Schlesser i Konstantin Żilcow (Schlesser Original) – 26,9 sek.