JAGUAR: POZNALIŚMY ODŚWIEŻONĄ GAMĘ 2013

Jaguar wprowadza znaczące udoskonalenia do swoich samochodów na rok modelowy 2013. Zmiany obejmują jednostki napędowe oraz wyposażenie limuzyny XJ, wielokrotnie nagradzanego modelu XF oraz sportowego XK.

Wszystkie samochody Jaguar od roku modelowego 2013 oferują znacznie zwiększoną wydajność, dzięki rozszerzonej gamie układów napędowych. Od teraz wszystkie silniki – V6, V8, nowa czterocylindrowa jednostka oraz wersja Diesel – współpracują z ośmiobiegową skrzynią biegów, a także są wyposażone w inteligentny system Start/Stop.

– Modyfikacje wdrożone w samochodach Jaguar z roku modelowego 2013 mają na celu ich udoskonalenie oraz podniesienie wydajności przy jednoczesnej poprawie ekonomiczności jednostek napędowych. Wprowadzenie ośmiobiegowej skrzyni biegów oraz inteligentnego systemu Start-Stop do wszystkich samochodów znacznie wpływa na zmniejszenie zużycia paliwa oraz emisji CO2 – nawet o 11 procent w zależności od modelu. System Start/Stop wyłącza silnik w jedyne 300 milisekund po zatrzymaniu samochodu, obniżając spalanie nawet o 5 procent – mówi Karolina Sobkowiak, Jaguar Brand Manager.

Modyfikacjom poddano wybrane silniki Jaguara. Wprowadzona do Jaguara XF w roku modelowym 2012 jednostka napędowa 2.2 l Turbodiesel jest od teraz dostępna w dwóch wariantach: o mocy 163 KM i 400 Nm oraz nowym, mocniejszym – 200 KM i 450 Nm. Zastosowane udoskonalenia spowodowały poprawę ekonomiczności jednostki o blisko 10 proc. – spalanie spadło do ok. 5,1 l/100 km, natomiast emisja spalin została zredukowana do 135 g/km CO2.

Nowy silnik 2.0 l Ti 240 zostanie po raz pierwszy zastosowany w modelach XJ i XF w roku modelowym 2013. Jednostka o mocy 240 KM z maksymalnym momentem obrotowym 340 Nm waży jedyne 138 kg i jest najlżejszym silnikiem Jaguara w historii marki.

Nowością w samochodach z roku modelowego 2013 będzie dostępny dla wszystkich pojazdów system nagłośnienia firmy Meridian w dwóch wariantach: 380 W i 825 W.


Audiofilski zestaw montowany wcześniej wyłącznie we flagowym modelu XJ Ultimate, oferuje niespotykaną harmonię i jakość dźwięku. Usprawnieniom został poddany także ekran dotykowy dostępny dla modeli XJ i XF, który otrzyma aktualizacje systemu oraz nowe funkcje nawigacji.

Więcej informacji na temat marki Jaguar na www.jaguar.pl.