JAGUAR I TEAM SKY W TOUR DE FRANCE

jag_team

Jaguar rozpoczął kampanię KeepPushing wraz z zespołem Team Sky. Stanowi ona wsparcie w walce o trzecie zwycięstwo w prestiżowym wyścigu kolarskim Tour de France.

Przed rozpoczęciem „Wielkiej Pętli”, członek zespołu, Chris Froome zdobył wyróżnienie ‘World First’. Jaguar jest oficjalnym sponsorem Team Sky od jego założenia w 2010 roku.


Zobacz także:
SPORT


Team odniósł zwycięstwa w wyścigu w 2012 i 2013 roku. Marka dostarcza zespołowi również samochody Jaguar XF Sportbrake, wspierające zawodników na trasie “wielkiej pętli” oraz na treningach.

2014 jest czwartym rokiem współpracy zespołu z marką. Team Sky już osiągnął jej rezultaty. Nowy rower zespołu model Pinarello Dogma F8 został zbudowany z udziałem Jaguar Aerodynamics oraz Pinarello. Optymalizacja doprowadziła do poprawy aerodynamiki samego roweru o 26,1 proc. względem poprzedniego modelu Dogma 65.1 oraz o 6,4 proc. poprawa aerodynamiki wraz z kolarzem. Rama roweru samodzielnie jest wydajniejsza w tym zakresie aż o 40 proc. względem poprzedniczki.

– Partnerstwo Jaguara z Team Sky zostało odebrane niezwykle pozytywnie przez naszych partnerów oraz klientów, z których wielu dzieli pasję do wyścigów kolarskich. Jesteśmy niezwykle podekscytowani i liczymy na trzecią żółtą koszulkę lidera w wyścigu Tour de France – komentuje Mark Cameron, Dyrektor Global Brand Experience w Jaguar Land Rover.