JEEP: KALYMNOS CLIMBING FESTIVAL Z WRANGLEREM

Je_131008_01

Na malowniczej greckiej wyspie Kalymnos odbył się „Kalymnos Climbing Festival”, międzynarodowa impreza wspinaczkowa zorganizowana przez “The North Face” – amerykańską firmę, lidera w produkcji odzieży typu „outdoor”.

Również w tym roku, w imprezie, w której uczestniczyli czołowi wspinacze z całego świata swoją obecność zaznaczyła marka Jeep występująca w charakterze sponsora.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Otwarty dla sportowców na wszystkich poziomach, prestiżowy festiwal wspinaczki odbył się w trzech kategoriach: OPEN, BIG i PROject maraton, w tym ostatnim swoich sił próbowali jedni z najlepszych zawodowych wspinaczy na świecie. Równolegle do zawodów, podczas czterech dni zostało zorganizowanych wiele wydarzeń towarzyszących festiwalowi, w tym wspinaczka u boku zawodowych sportowców oraz spotkania z nimi, podczas których dzielili się oni swoimi przygodami, emocjami, sukcesami, ale również najtrudniejszymi momentami w swojej karierze sportowej.

Imprezę zakończyła tradycyjna grecka kolacja i wielka impreza na świeżym powietrzu.

Oprócz startujących wspinaczy, bohaterem była nowa wersja specjalna Jeep Wrangler Rubicon 10th Anniversary Edition, wyprodukowana w ograniczonej liczbie egzemplarzy z okazji 10. rocznicy prezentacji wyposażenia – Rubicon – najbardziej ekstremalnej wersji samochodu terenowego z gamy Wrangler. Wprowadzona niedawno na rynek europejski, seria specjalna kultowego Wranglera została wystawiona w specjalnie przygotowanej strefie Jeep’a na obszarze bazy, którą wyposażył The North Face w Elena Village w Masouri.

Do dyspozycji sportowców i organizatorów, przez cały czas trwania imprezy była ponadto flota samochodów Jeep Wrangler i Jeep Wrangler Unlimited.

Nagrodą główną ufundowaną przez markę Jeep dla portowca, który ukończył zawody na najtrudniejszej trasie w programie, okazał się Jeep Wrangler 10th Anniversary Award. Nagroda ta nawiązuje do trudnej i czysto terenowej natury, która wyróżnia wersję Rubicon – najlepszą w ekstremalnej jeździe w terenie wersję z gamy Wrangler.