JEEP: NOWY AVENGER 4XE Z SYSTEMEM 48 V MILD-HYBRID I Z NAPĘDEM 4X4

Po raz pierwszy, marka Jeep wprowadza innowacyjną technologię hybrydową 4xe w nowym Avengerze 4xe.

U podstaw nowego Avengera 4xe leży innowacyjna technologia hybrydowa 4xe. Ten przełomowy system oferuje coś więcej niż tylko obniżoną emisję spalin; zapewnia elektryzujące wrażenia z jazdy w każdym terenie.


Zobacz relacje:

LEXUS: OSTATNIE EGZEMPLARZE ELEKTRYCZNEGO RZ Z ROCZNIKA 2023
 

ROZMAITOŚCI


 

Eric Laforge, dyrektor marki Jeep w Europie powiedział: Nowy Jeep Avenger 4xe to punkt zwrotny dla marki. Najnowsza wersja naszego cieszącego się sukcesem modelu łączy w sobie kompaktowość i wszechstronność Avengera z osiągami systemu napędu na wszystkie koła. W rezultacie otrzymujemy niezrównane możliwości zapewniające bardziej dynamiczne wrażenia z jazdy. Nowy Avenger 4xe uzupełnia ofertę SUV-ów 4×4 Jeepa we wszystkich segmentach.

Przenosząc możliwości Avengera na nowy poziom, wersja 4xe została znacząco udoskonalona dzięki zastosowaniu napędu na wszystkie koła. Wykorzystując moc elektryfikacji, nowy Avenger 4xe zapewnia przyczepność i off-roadowe osiągi. Pojazd łączy silnik spalinowy o mocy 136 KM (100 kW) z dwoma silnikami elektrycznymi o mocy 21 kW każdy, które napędzają obydwie osie i dostarczają 1900 Nm momentu obrotowego na tylne koła. Dzięki technologii „power looping”, nowy Avenger 4xe gwarantuje napęd na cztery koła niezależnie od stanu naładowania akumulatora, zapewniając płynną i bezpieczną jazdę nawet w najtrudniejszym, zróżnicowanym terenie.

Nowy Avenger z systemem 48 V Mild-hybrid umożliwia jazdę w trybie w pełni elektrycznym przy niskich prędkościach dzięki połączeniu automatycznej 6-biegowej dwusprzęgłowej skrzyni biegów e-DCS6 i zintegrowanego z nią silnika elektrycznego.

Gama Avenger jest dowodem zaangażowania marki Jeep w zapewnianie klientom swobody wyboru, ułatwianie i zachęcanie ich do wejścia do świata pojazdów zelektryfikowanych oraz zapewnianie, że każda podróż będzie perfekcyjnie dopasowana do ich potrzeb. Oferując zróżnicowaną gamę opcji układu napędowego, dwie skrzynie biegów (automatyczną i manualną) oraz dwa napędy (na przednie koła i na wszystkie koła), Avenger potrafi spełniać potrzeby i sprostać preferencjom każdego kierowcy. Niezależnie od tego, czy zdecydują się na zaawansowaną technologię BEV, zelektryfikowany system 48V Mild-hybrid, czy tradycyjny silnik benzynowy, kierowcy mogą dopasować swojego Avengera do swoich wartości i potrzeb związanych z jazdą.

Połączenie w modelu Avenger 4xe technologii 48 V Mild-hybrid z napędem na cztery koła jest wyrazem intencji marki Jeep, aby oferować zrównoważoną jazdę z napędem 4×4, pozostając jednocześnie otwartym i dostępnym dla klientów z Europy. Marka Jeep zawsze dążyła do otwarcia się na ludzi, oferując pełną gamę pojazdów 4×4 dostosowanych do wszystkich wymagań klienta. Zgodnie ze strategią elektryfikacji marki Jeep, spójną ze światowymi trendami, które coraz bardziej zmierzają w kierunku zrównoważonego rozwoju środowiska, marka oferuje szeroką i różnorodną gamę pojazdów, która teraz jest jeszcze bogatsza niż kiedykolwiek dotąd.

Zamówienia na Jeepa Avengera 4xe zostaną otwarte pod koniec 2024 roku. Avenger 4xe obiecuje na nowo zdefiniować granice możliwości i zrównoważonego rozwoju dla wszystkich – od miejskich poszukiwaczy przygód po entuzjastów jazdy terenowej.