JEEP SPONSOREM GŁOWNYM WINTER X-GAMES

Marka Jeep jest głównym partnerem i wyłącznym motoryzacyjnym sponsorem trzeciej europejskiej edycji zimowych igrzysk sportów ekstremalnych – Winter X-Games, największej światowej imprezy typu „action sports”, która odbywa się w słynnej francuskiej stacji narciarskiej Tignes.

Goście tego eventu mają do dyspozycji 45 pojazdów marki Jeep, a wrażeń „Jeep Experience” dostarczą jazdy samochodami Jeep Wrangler i Jeep Grand Cherokee na torze do prób „Jeep X Track“, tuż obok X-Parku.

Pod namiotem X-Fest – Jeep Cavern eksponowany będzie Jeep Wrangler Arctic edycji specjalnej oraz w roli wyjątkowej atrakcji dla uczestników imprezy – codzienna wystawa rzeźb lodowych Ice Sculpture Show. Wśród profesjonalnych zawodników biorących udział w tegorocznych igrzyskach X-Games znajdą się m.in. znani freestylowi narciarze i ambasadorowie marki Jeep ─ Xavier Bertoni oraz Kevin Rolland. Event transmitowany jest online na stronie www.jeep-people.com.

Uważane już za klasykę w swym rodzaju, igrzyska Winter X-Games stanowią swoisty punkt odniesienia dla wszelkich zimowych imprez sportów ekstremalnych i po raz trzeci z rzędu przyciągają do Tignes profesjonalnych zawodników z całego świata. W tej wspaniałej, trzydniowej imprezie ekstremalnego narciarskiego i snowboardowego freestyle’u o zwycięskie trofea walczy 150 najlepszych zawodowców w takich kategoriach jak slopestyle czy superpipe.

Marka Jeep jest już od dziesięciu lat sponsorem igrzysk Winter X-Games odbywających się w amerykańskim kurorcie Aspen (stan Kolorado). Przybywając do Tignes zza Atlantyku, Winter X-Games zachowują swego oficjalnego, motoryzacyjnego partnera. Po sukcesie drugiej edycji europejskiej w 2011 z udziałem 150 zawodników oraz niemal 75 000 fanów, Winter X-Games zawitały znów do Tignes z programem pełnym atrakcji dla entuzjastów i uczestników.