JEEP: W JUVE JEŻDŻĄ GRAND CHEROKEE

Flota składająca się z 25 najwyższej klasy SUV-ów Jeep Grand Cherokee została dostarczona do dyspozycji piłkarzy klubu Juventus Turyn i nowego trenera, Antonio Conte. Nowa umowa, która została zawarta do 2012 roku, wzmacnia bliskie stosunki łączące Fiat Group Automobiles i klub piłkarski Juventus Turyn.

– Droga do sukcesu jest długa i stroma, ale znacznie łatwiej będzie nad nią zapanować dzięki drogowym i terenowym możliwościom wyjątkowego, flagowego Jeepa – powiedział po otrzymaniu samochodów, trener Conte.

Jeep Grand Cherokee to od 1992 roku flagowy model marki, kiedy to amerykańska marka wraz z pierwszą generacją wprowadziła wysokiej klasy dużego SUV-a. Model ten już od pierwszej generacji posiada wysokie osiągi i doskonałe właściwości terenowe, połączone z najwyższym poziomem bezpieczeństwa, zapewniając podróżnym komfort.

Dowodem sukcesu modelu jest ilość sprzedanych egzemplarzy, która od wprowadzenia na rynek osiągnęła poziom 4 milionów sztuk na całym świecie. Jeep Grand Cherokee czwartej generacji, to zupełnie nowa konstrukcja, a zastosowana w nim technologia to gwarancja, że nie ma kompromisu między drogowymi i terenowymi możliwościami samochodu.

Jedną z głównych innowacji nowego Jeepa Grand Cherokee jest pneumatyczne zawieszenie Quadra-Lift, zapewniające optymalne warunki podczas jazdy na drodze, jak i w terenie. Jest to możliwe dzięki pięciopoziomowej regulacji prześwitu samochodu wynoszącego od 16,5 do 27 cm. Kolejną innowacją jest system kontroli trakcji Selec-Terrain, oferujący pięć trybów jazdy, spośród których można wybrać taki, który najbardziej odpowiada konkretnej nawierzchni. Układ zawieszenia Quadra-Lift stanowi standardowe wyposażenie wersji Overland, a system kontroli trakcji Selec-Terrain stanowi standardowe wyposażenie wszystkich wersji Jeepa Grand Cherokee.

Jeep Grand Cherokee zawdzięcza swoje wyjątkowe możliwości terenowe dwóm zaawansowanym systemom napędu na cztery koła: Quadra-Trac II i Quadra-Drive II z elektronicznie sterowanym mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu – electronic limited slip differential (ELSD). Systemy te są wspomagane układem Hill Descent Control, który kontroluje prędkość zjazdu ze wzniesienia i układem Hill Start Assist, który wspomaga ruszanie na wzniesieniu.

Jeep Grand Cherokee może być wyposażony w silnik turbodiesla CRD MultiJet II, o pojemności 3 litrów i dwa silniki benzynowe: V6 Pentastar, o pojemności 3,6 litra i legendarny silnik HEMI V8, o pojemności 5,7 litra.

Dostępne są trzy wersje Grand Cherokee: Laredo, Limited oraz Overland. W przyszłym roku do sprzedaży wejdzie wersja Jeepa Grand Cherokee SRT8 napędzana nowym silnikiem HEMI V8 o pojemności 6,4 litra i mocy 470 KM (630 Nm momentu obrotowego).