KAJETANOWICZ I BARAN MISTRZAMI POLSKI!

Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran, reprezentanci Automobilklubu Polski i Lotos Dynamic Rally Team mogą już świętować tytuł Mistrzów Polski 2011. W myśl komunikatu Polskiego Związku Motorowego, obradujący w Genewie ZSS 68. Rajdu Polski po odrzuceniu protestu, podjął decyzję o zatwierdzeniu wyników zawodów.

W komunikacie napisano:
“25 października w Genewie odbyło się posiedzenie Zespołu Sędziów Sportowych 68. Rajdu Polski w związku z protestem z dnia 25 września, wniesionym przez Cersanit Rally Team reprezentujący załogę samochodu nr 2 Michał Sołowow i Maciej Baran, a dotyczącym samochodu nr 4 załogi Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran.

Członkowie ZSS po zapoznaniu się z informacją Wydziału Technicznego FIA dotyczącą badania samochodu nr 4 załogi Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran podjęli następujące decyzje:
– protest został uznany jako bezzasadny, ponieważ wszystkie części objęte protestem są zgodne z regulaminem;
– klasyfikacja Końcowa Oficjalna 68.Rajdu Polski jest ostateczna.

Cersanit Rally Team nie wniósł odwołania od decyzji Zespołu Sędziów Sportowych.”

Przypomnijmy: Rajd Polski wygrali Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran. Jednak na skutek złożenia protestu wyniki zostały zawieszone, a samochód zabezpieczony do szczegółowego badania technicznego. Potwierdziło ono, że wszystkie elementy Subaru są zgodne z homologacją.

Choć wyniki sezonu w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski – RSMP 2011 musi jeszcze zatwierdzić Główna Komisja Sportu Samochodowego PZM, to jednak już “Kajto” i Jarek mogą praktycznie już dziś cieszyć się z sukcesu – obronienia wywalczonego przed rokiem tytułu mistrzowskiego. Wicemistrzami zostali Bryan Bouffier i Xavier Panseri, a trzecie miejsce zajęli Michał Sołowow i Maciej Baran.

Kajetan Kajetanowicz: Dla mnie rajdy są czymś zupełnie wyjątkowym. Poświęciłem im całe swoje życie. Zawsze byłem i jestem pewien, że nasz samochód przygotowywany przez Rallytechnology, jest w pełni zgodny z przepisami. Robimy wszystko, aby wizerunek naszych sponsorów i całego zespołu był właściwy, a poziom rywalizacji zgodny z duchem sportu. Tego oczekują od nas nasi partnerzy i tego wymagamy sami od siebie. Pasjonująca rywalizacja podczas bardzo trudnego Rajdu Polski z pewnością powodowała gęsią skórkę u niejednego kibica. Daliśmy z siebie absolutnie wszystko. Teraz oficjalnie możemy cieszyć się z drugiego zwycięstwa w Rajdzie Polski oraz wywalczenia drugi raz z rzędu tytułu Mistrza Polski w klasyfikacji generalnej.

Galeria Rajdu Polski: Zespoły i Marcin Kaliszka