KARTING: ANTOSZEWSKI W CZOŁÓWCE W LONATO

Antoszewski 2

Podczas 23. edycji Trofeo Autunno czyli Pucharu Jesieni, rozegranego na torze South Garda w Lonato, w kategorii Mini Rok bardzo dobrze zaprezentował podopieczny Fundacji Wierczuk Race Promotion – Jan Antoszewski.

12-letni kartingowiec doskonale radził sobie zarówno w klasyfikacjach, jak i w przedfinale, natomiast w finałowym starciu, po zaciętych pojedynkach stoczonych z bardziej doświadczonymi rywalami, zajął wysokie szóste miejsce.


Zobacz także:
SPORT
KARTING – FUNDACJA WIERCZUK RACE PROMOTION


Jan Antoszewski: Po raz pierwszy w życiu startowałem na tak „nagumowanym” torze. Obiekt w Lonato był przez to niezwykle przyczepny, więc podczas treningów w czwartek i piątek moje czasy nie były rewelacyjne. Musiałem przyjrzeć się jak jeżdżą zawodnicy z czołówki i szybko wyciągnąć właściwe wnioski. Na szczęście udało się i już podczas czasówki było znacznie lepiej. Ósma lokata w gronie 45 zgłoszonych zawodników była obiecującym wynikiem. W przedfinale okazało się, że już dołączyłem do poziomu ścisłej czołówki, dzięki czemu zająłem drugą lokatę. W finale było jeszcze lepiej, bo nawet przez prawie dwa okrążenia prowadziłem, ale we Włoszech jeździ się inaczej niż w Polsce. Cały czas na sto procent i bardzo, bardzo ostro. Rywale więc bez pardonu obijali się kartami, a przy okazji i mnie się oberwało… Na torze sporo się działo i ostatecznie ukończyłem finałowy wyścig na szóstym miejscu. Przed startem taki wynik wziąłbym w ciemno, ale teraz czuję pewien niedosyt. Jednak jak na debiut jest nieźle więc teraz koncentruję się na przygotowaniach do Światowego Finału Rok’a, który odbędzie się za tydzień także w Lonato.

A więc razem ze fanami motosportu w Polsce trzymamy kciuki za udany występ Jana Antoszewskiego także na torze South Garda w najbliższy weekend.

Antoszewski 3