KARTING: ANTOSZEWSKI WYGRAŁ W GOSTYNIU

K 1_8053

Wspaniały początek sezonu kartingowego zaliczył Jan Antoszewski – podopieczny Fundacji Wierczuk Race Promotion. Ten zaledwie 12-letni zawodnik okazał się najlepszy w kategorii Mini Rok, podczas rozgrywanych na torze w Gostyniu zawodów o Puchar Wiosny, które stanowiły pierwszą odsłonę tegorocznego Rok Cup Poland.

Pierwszego dnia w kategorii Mini Rok przebiegała pod znakiem pojedynku Jana Antoszewskiego i faworyta gospodarzy Jana Galeja (Automobilklub Leszczyński). Obydwa wyścigi zakończyły się triumfem tego drugiego, ale mimo problemów na starcie, na drugiej pozycji dwukrotnie finiszował Antoszewski.


Zobacz także:

SPORT


Z kolei podczas zawodów drugiego dnia reprezentant Fundacji Wierczuk Race Promotion zdobył komplet punktów, wygrywając obydwa wyścigi. Wyniki drugiego biegu przez dłuższy czas miały charakter nieoficjalny, ponieważ z powodu pomyłki sędziów zawodnicy pokonali jedno okrążenie więcej, niż planowano. Po weryfikacji rezultatów, oficjalnie potwierdzono, że zwycięzcą wyścigu oraz całej I serii Rok Cup Poland 2013 w kategorii Mini Rok został Jan Antoszewski.

K 2_8191

– Bardzo się cieszę ze zwycięstwa w pierwszych zawodach nowego sezonu. Pierwszego dnia z powodu przepychanek na starcie musiałem odrabiać straty i dwukrotnie zająłem drugie miejsce, natomiast drugiego, po zwycięstwie w porannym wyścigu, do końcowego sukcesu wystarczyła mi druga lokata w drugim biegu. Na szczęście ponownie wygrałem, dzięki czemu zdobyłem więcej cennych punktów do klasyfikacji generalnej – powiedział Jan Antoszewski.

Tuż po oficjalnej ceremonii wręczenia nagród za wyniki zawodów o „Puchar wiosny”, Fundacja Wierczuk Race Promotion wręczyła specjalne bony akcji charytatywnej Kart for Life i Kart & Smile. Zgodnie z regulaminem, oryginalne bony o wartości 500 zł każdy, otrzymali zawodnicy, którzy zanotowali najlepsze czasy okrążeń biegów finałowych, podczas każdego z dwóch dni zawodów. Takim wynikami popisali się Jan Antoszewski oraz Jan Galeja.

Pamiątkowe bony przekazała zawodnikom wiceprezes Fundacji Wierczuk Race Promotion Emilia Wierczuk, ale beneficjentem nagrody pieniężnej zostały Domy Dziecka w Bodzewie i Gostyniu, reprezentowane przez wicedyrektora Dariusza Marcinkowskiego, który wraz z dziesięcioma swoimi podopiecznymi miał okazję gościć na zawodach kartingowych w Gostyniu. W ramach atrakcji, młodzi goście mili też okazję zaliczyć przejażdżkę po torze Caterhamem 7, prowadzonym przez prezesa Fundacji WRP Jarosława Wierczuka.

K 3_8180