KARTING: W BYDGOSZCZY EMOCJI NIE BRAKOWAŁO (ROK CUP POLAND)

Druga runda Kartingowych Mistrzostw Polski i Mistrzostw Polski Młodzików była także okazją do rywalizacji zawodników startujących w serii Rok Cup Poland.

Miejscem zawodów tym razem był Kartodrom Bydgoszcz. Na torze sporo się działo.


Zobacz także:

SPORT


 

Jeszcze przed rozpoczęciem oficjalnych treningów, zawodnikom nominowanym do Akademii Orlen Team wręczono po komplecie opon. To jedna z nagród ufundowanych przez partnera strategicznego serii – koncern PKN Orlen.

Triumfator kategorii Baby Rok w czasie pierwszej rundy w Słomczynie – Bruno Gryc (Automobilklub Polski/ Parolin Poland) tym razem zajął trzecią lokatę, jednak dwa zwycięstwa drugiego dnia zawodów i pozycja lidera punktacji stawiają syna znanego kierowcy rajdowego, Tomasza Gryca, w roli faworyta finałowej rundy na szybkim torze w Poznaniu.

Pierwsze miejsce w Bydgoszczy wywalczył Jakub Kiwalski (A. Leszczyński/ Parolin Poland), natomiast drugą lokatę zajął Szymon Łykowski (A. Rzemieślnik/ MK Racing).

W Mini Roku trwa seria zwycięstw Iwo Beszterdy (A. Leszczyński/ Parolin Poland), który po zdobyciu kompletu punktów podczas poprzedniej rundy, tym razem nie wygrał jedynie ostatniego z czterech wyścigów. Na drugim stopniu podium stanął Kacper Turoboyski (A. Leszczyński/ Bambini Racing), a na trzecim Marcel Kasprzycki (A. Wielkopolski/ Jastrzębski Racing).

Komplet zwycięstw w klasie Junior Rok zapisał na swoim koncie Bartosz Grzywacz (A. Wielkopolski), co oznaczało drugi trumf zawodnika zespołu AMO Racing w rundzie tegorocznych KMP. Na drugiej pozycji został sklasyfikowany Bartłomiej Piekutowski (A. Rzemieślnik/ Parolin Poland), a na trzeciej Franciszek Czapla (A. Leszczyński/ Parolin).

W klasie Senior Rok poza zasięgiem rywali jest Dawid Liwiński (A.Leszczyński/ Lenartowicz Motorsport), który podobnie jak w Słomczynie, także nad Brdą zdobył komplet punktów. Mieszkający na co dzień w Holandii zawodnik wyprzedził Olafa Tyrakowskiego (A. Wielkopolski/ AMO Racing) i Piotra Protasiewicza (Wallrav Racing/ D&D Motorsport).

Jednak tym razem Liwińskiemu nie udało się powtórzyć dubletu z poprzedniej rundy i w klasie Shifter Rok pokonały go problemy techniczne. Awaria silnika uniemożliwiła mu udział w czasówce, co oznaczało start do pierwszego wyścigu z końca stawki. W tej kategorii tym razem prym wiedli reprezentanci Automobilklubu Wielkopolski: Kacper Nadolski (AMO Racing), Adrian Janicki (Jastrzębski Racing) i Franciszek Palmirski (AMO Racing), z tym, że to Nadolski wygrał 3 wyścigi, a Janicki trzykrotnie był drugi.

Liwiński zapisał na swoje konto zwycięstwo w ostatnim wyścigu i w podsumowaniu rundy zajął czwartą lokatę. Przed finałem w Przeźmierowie Liwińskiego i Nadolskiego dzieli zaledwie jeden punkt! Zapowiadają się więc wyjątkowe emocje.

Na koniec należy jeszcze odnotować zwycięzców w kategoriach OK – Jerzy Spinkiewicz (A. Rzemieślnik/ Uniq Racing) i OK Junior – Bartosz Grzywacz (A. Wielkopolski/ AMO Racing).

Kolejna runda Rok Cup Poland odbędzie się w dniach 7-9 sierpnia w Zielonej Gorze, natomiast ostatnia runda Kartingowych Mistrzostw Polski i Mistrzostw Polski Młodzików zostanie rozegrana w dniach 14-16 sierpnia na Torze Poznań.