KARTING: FUNDACJA WRP WSPIERA MŁODZIEŻ

KW 1_068456_n

W Skwierzynie (woj. lubuskie) miała miejsce oficjalna inauguracja współpracy pomiędzy Fundacją Wierczuk Race Promotion i Uczniowskim Klubem Sportowym Moto-Kart. Zawodnikom trenującym przy szkole Centrum Kształcenia Praktycznego przedstawiciele Fundacji przekazali karta, który uzupełni skromny na razie park maszyn tutejszego klubu.

Jednak jak zapewnił Jarosław Wierczuk, prezes Fundacji Wierczuk Race Promotion, to dopiero początek współpracy, której celem jest ożywienie ośrodków o tak bogatej tradycji motoryzacyjnej jak ten w Skwierzynie.


Zobacz także:
SPORT


– Gokart, który przekazaliśmy klubowi to wstęp do naszej współpracy. Już w produkcji są dwa następne gokarty serii easykart, które trafią do Skwierzyny. Do tego przez cały rok będziemy przypatrywać się rozwojowi młodych zawodników w Skwierzynie i ich zaangażowaniu w treningi. Na koniec sezonu, wraz z prezesem klubu Krzysztofem Burzyńskim, wybierzemy najlepszego i najbardziej perspektywicznego zawodnika i ufundujemy mu starty w całym sezonie w profesjonalnym kartingu – zadeklarował Jarosław Wierczuk.

KW 2_644966_n

Położona w malowniczym zakątku województwa lubuskiego Skwierzna, to miejsce, w którym motoryzacja zajmuje wyjątkowe miejsce w świadomości mieszkańców i uczniów. Karting ma tu 40-letnią tradycję, a na miejscowym torze, poza regularnymi treningami, dwa razy w roku odbywają się ogólnopolskie szkolne zawody. Jednak sytuacja finansowa w samym klubie nie należy do najłatwiejszych. Moto-Kart działa dzięki uporowi i zaangażowaniu jego prezesa Krzysztofa Burzyńskiego i dyrektora CKP Andrzeja Gabryelowa. W warsztacie do dyspozycji uczniów i zawodników były dotąd cztery karty. Teraz – dzięki Fundacji – doszedł piąty.

Przybycie przedstawicieli Fundacji Wierczuk Race Promotion spotkało się w Skwierzynie z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, kibiców, a także mediów. Na torze zostały zorganizowane pokazy jazdy, w których oprócz miejscowych zawodników wzięli udział utytułowani już podopieczni Fundacji: Michał Grzyb i Jan Antoszewski. Po wspólnym treningu, odbyła się krótka ceremonia przekazania karta członkom klubu.

W uroczystości wziął udział również burmistrz Skwierzyny Tomasz Watros, który podkreślił, że zaangażowanie Fundacji to bardzo dobra wiadomość dla szkoły i miasta oraz zadeklarował gotowość współpracy samorządu z Fundacją Wierczuk Race Promotion.

Dla Fundacji Wierczuk Race Promotion to kolejny ważny krok, który ma na celu popularyzację i rozwój kartingu nawet w najmniejszych ośrodkach w Polsce.

KW 3_70954_n

Zdjęcia: Łukasz Iwaniak