KARTING: KIEROWCY Z WARSZAWY WYGRALI W OLSZTYNIE

K 1_start

Na torze Kormoran w Olsztynie odbył się Długodystansowy wyścig Endurance. W zawodach wzięło udział 10 drużyn w tym dwie z Warszawy reprezentujące debiutujący zespół WLK Racing Team.

Składa się z 12 zawodników startujących w Warszawskiej Lidze Kartingowej – na wyjazd do Olsztyna zdecydowało się sześciu z nich: Dariusz Giziński, Andrzej Skotarek, Piotr Pućka, Konrad Jęczeń, Wojciech Łyskawa, Kacper Marczewski.


Zobacz także:
WARSZAWSKA LIGA KARTINGOWA
SPORT


Zawody składały się z 30 minutowej rozgrzewki, 30 minutowych kwalifikacji oraz 2 godzinnego wyścigu. Zawodnicy z Warszawy przybyli nieco wcześniej, aby zapoznać się z nowym torem. Najlepszy czas uzyskał Kacper Marczewski, a po treningu zawodnicy podzielili się na dwa 3 osobowe zespoły. Za główne kryterium podziału przyjęli wagę, ponieważ pod uwagę brana była średni ciężar całego zespołu i wszyscy zawodnicy musieli jechać z tym samym dociążeniem. W zespole WLK Racing Team 1 wystartowali: Dariusz Giziński, Wojciech Łyskawa i Andrzej Skotarek. Zespół numer 2 reprezentowali: Konrad Jęczeń, Piotr Pućka, Kacper Marczewski.

K 2_wyprzedzanie

Oba zespoły znalazły się w czołowej trójce – pierwsze miejsce zajął zespół Opri, następne WLK Racing Team 1 i WLK Racing Team 2. Pole Position wywalczył zespół WLK Racing Team 1.

Z pierwszego miejsca startował Dariusz Giziński, natomiast z czwartego pola ruszał Konrad Jęczeń. Ten pierwszy miał spokojnie pilnować swojego miejsca natomiast ten drugi czychać na błąd rywali. Doskonale udało się to na 5 okrążeniu, kiedy to zespół Średnie Wtorki spróbował zaatakować zespół Opri i zjechał na zewnętrzną toru, co wykorzystał Konrad znajdując miejsce dla swojego karta i wskakując na 3 miejsce. Rozochocony tym zdarzeniem wiele nie czekał i już na następnym zakręcie zaatakował drugą pozycję i po 3 minutach od startu mieliśmy już dwa zespoły WLK Racing Team na prowadzeniu.

K 3_zmiana

Ostatecznie wygrał WLK Racing Team 2 przed WLK Racing Team 1. Zespoły przyjechały na metę w 10 sekundowym odstępie co w przeciągu 2 godzinnego wyścigu dało różnicę 0,04 sek. na jedno okrążenie. Trzecie miejsce zajął zespół Średnie Wtorki w składzie: Przemysław Lipiński, Adrian Sidor, Martin Golc, Mariusz Barczewski, Mateusz Witkowski ze stratą dwóch okrążeń do liderów.

16 lutego odbędą się kwalifikacje do 4 Edycji Warszawskiej Ligi Kartingowej, a za miesiąc zespół WLK Racing Team uda się na pierwsze zawody międzynarodowe.

Więcej informacji na www.facebook.com/WarszawskaLigaKartinowa.

Wojciech Skotarek

K 4_podium