KARTING: KOLEJNY KIEROWCA W ZESPOLE WRP

Jan_Antoszewski

Fundacja Wierczuk Race Promotion wspierająca polskie talenty wyścigowe rozpoczęła współpracę z kolejnym zawodnikiem kartingowym. Jan Antoszewski, nowy podopieczny, to wicemistrz Polski młodzików z 2012 roku i zwycięzca pucharu Polski w najliczniejszej kategorii kartingowej w naszym kraju, Mini Rok.

Fundacja Wierczuk Race Promotion byłego kierowcy wyścigowego Jarosława Wierczuka, która wspiera już swoimi działaniami Michała Grzyba występującego w zagranicznych seriach kartingowych, w nowym sezonie opiekować się będzie również rozwojem kariery Jana Antoszewskiego. Młodziutki zawodnik z Poznania ma na swoim koncie pierwsze sukcesy w Polsce, ale również w wyścigach za granicą.


Zobacz także:
SPORT


– Mamy przekonanie, że Jaś jest kolejnym talentem kartingowym, który nie został jeszcze w pełni odkryty. Wszystko przed nim. Mamy nadzieję, że dzięki naszej współpracy będziemy mogli rozwinąć talent Jasia, bowiem drzemie w nim ogromny potencjał. Jak zawsze przy podjęciu współpracy najważniejsza jest dla nas dalsza perspektywa i całościowa wizja rozwoju kariery zawodnika. W przypadku Antoszewskiego jesteśmy przekonani o poważnych szansach takiego rozwoju, a więc podobnie jak w przypadku Michała Grzyba, o pewnej wyjątkowości talentu. Jak od początku działalności podkreślaliśmy jest to podstawowy czynnik skłaniający nas do podjęcia takiej decyzji – mówi Jarosław Wierczuk.

Antoszewski to aktualny wicemistrz kraju młodzików i triumfator Rok Cup Poland, najliczniejszej serii kartingowej w kategorii Mini Rok.

– Jest to dla nas z pewnością wielkie wyróżnienie, że Jaś został zauważony. Myślę, że jest to ważny moment w kartingowej karierze syna – mówi Maciej Antoszewski, ojciec kierowcy, który w przeszłości również ścigał się w kartingu, w zespole WTR Wiktora Turkiewicza.

Antoszewski, który w tym roku skończy 12 lat najbliższy sezon spędzi na rywalizacji w Polsce.

– Współpraca fundacji z kolejnym kierowcą to poszerzenie i uzupełnienie jej działań. Michał Grzyb rywalizuje w wyścigach zagranicznych. Jan Antoszewski będzie ścigał się w Polsce, co będzie namacalnym dowodem naszych działań na terenie kraju – zaznacza fundator i podkreśla jednocześnie, że już niebawem dowiemy się o kolejnych planach Wierczuk Race Promotion.