KARTING: KOLEJNY UDANY WYSTĘP GŁADYSZA – JEST PODIUM

Podczas Trofeum Margutti Maciej GŁadysz – polski kierowca kartingowy – ukończył wyścig na trzecim miejscu w kategorii Mini 60.

Zawody rozegrane zostały na torze 7 Laghi Kart w Castelletto di Branduzzo (Włochy).


Zobacz także:

SPORT


 

Było to klasyczne spotkanie, podczas którego najlepsi kierowcy Mini 60 co roku uczestniczą w międzynarodowym pokazie ku pamięci Andrei Margutti’ego.

Maciej zrekompensował sobie trudny weekend w mistrzostwach Włoch ACI sprzed trzech tygodni (defekt na prowadzeniu w finale), prezentując wysoką formę, która pozwoliła mu uzyskać kolejny dobry wynik 2020 roku. W sesji kwalifikacyjnej kierowca Akademii Orlen Team uzyskał drugi czas okrążenia, zaledwie ze stratą 0,004 sekundy za zdobywcą pole position. Był to jednocześnie najlepszy wynik w grupie D.

Maciej wystartował w przed- finale z ósmej pozycji. W wyścigu głównym przed- finału dwukrotnie awansował na wyższe miejsca – odzyskał trzy pozycje z ósmego na piąte miejsce. W finale wyprzedził natomiast dwóch rywali i ostatecznie stanął na trzecim stopniu podium w klasyfikacji generalnej Mini 60 z najlepszym czasem okrążenia wyścigu (53,771 sek.).

– Jestem bardzo zadowolony z tego występu podczas Trofeum Margutti. To zawody, które mają dużą wartość i uzyskanie trzeciego miejsca satysfakcjonuje mnie, nawet jeśli zawsze dążymy do zwycięstwa. Wielkie podziękowania dla zespołu Parolin Racing, MA Engines, mojego mechanika, wszystkich sponsorów i ludzi, którzy wspierają mnie w trakcie sezonu – powiedział Maciej.

W następnym tygodniu (23-29.11.2020), Gładysz wystartuje w 1. i 2. rundzie WSK Open Cup na torze we włoskiej Adrii.