KARTING: UDANE STARTY NASZYCH MŁODYCH KIEROWCÓW

Polscy kartingowcy mimo pandemii koronawirusa uczestniczą w zawodach w kraju i za granicą. Stali podnoszą swoje umiejętności, odnosząc sukcesy.

Dwunastoletni Maciej Gładysz z sukcesami ścigający się z kierowcami z całego świata, startował w Campionato Italiano Karting.


Zobacz także:

SPORT


 

To jedne z najważniejszych zmagań kartingowych w Europie.

W miniony weekend w finale trzeciej rundy tego cyklu w Adrii nasz zawodnik zajął wysokie trzecie miejsce, w kategorii Mini. Reprezentant Parolin Racing Kart i Akademii Orlen Team w pierwszym finale od początku walczył o zwycięstwo. Na drugim zakręcie wskutek błędu jednego z zawodników Gładysz spadł na koniec stawki.

Ostatecznie udało mu się nadrobić część strat i zakończył wyścig finałowy na jedenastym miejscu. Na pocieszenie Maciek wykręcił najlepszy czas okrążenia w wyścigu (Best lap).

Drugi wyścig finałowy odbył się już bez przygód dla Macieja – zakończył rywalizację na wysokim 3. miejscu III rundy Campionato Italiano Karting.

– Jestem bardzo zadowolony z mojej jazdy w drugim finale. Wielka szkoda pierwszego, bo mogłem powalczyć o wysokie miejsce. Dziękuję mojemu zespołowi Parolin Racing Kart i mechanikowi Marcinowi Binkowskiemu za świetnie przygotowany sprzęt oraz Simone Ma Engines za doskonale przygotowane silniki – powiedział po odebraniu pucharu Maciej Gładysz.

Teraz młodego sportowca czekają dwa tygodnie odpoczynku i regeneracji, po których wraca do Włoch, by powalczyć w Rok Cup Trophy w Lonato.

Stałe postępy zespołu z Radomia

Radomscy kartingowcy mają za sobą udane zakończenie sezonu na torze w Bydgoszczy, gdzie młodzi kierowcy ekipy Motorsport Solutions zrobili kolejny krok w kierunku czołówki serii Rok Cup Poland. Aż trzy z czterech wyścigów ostatniej rundy sezonu w pierwszej dziesiątce klasy Junior Rok kończył jedenastoletni Antoni Bal, który pierwszego dnia, mimo zmiennych warunków, finiszował odpowiednio na siódmej i szóstej pozycji.

To jego najlepsze rezultaty w tym roku. Dzięki nim młody zawodnik zakończył zawody na ósmym miejscu, a cały debiutancki sezon w nowej kategorii na dwunastej pozycji. Regularnie w pierwszej dziesiątce walczyli także jego młodsi bracia, ośmioletni bliźniacy Franciszek i Jan, którzy zakończyli bydgoskie zawody odpowiednio na dziesiątym i jedenastym miejscu, a cały sezon na dwunastej i piętnastej pozycji w kategorii Baby Rok.

W tej samej klasie w Bydgoszczy barwy Motorsport Solutions ponownie reprezentowali także tegoroczni debiutanci, Alan Jakóbiak i Błażej Kostrzewa, którzy dwukrotnie sięgnęli po kolejne punkty.

W mocno obsadzonej klasie Mini Rok w Bydgoszczy w barwach Motorsport Solutions debiutował Marcell Korchukov, aktualny kartingowy mistrz Niemiec, który otarł się o podium i dwukrotnie finiszował na ósmej pozycji. 12-latek nie mógł jednak postawić przysłowiowej kropki nad i, ponieważ z ostatniego wyścigu wyeliminowała go drobna usterka.

W Bydgoszczy radomski zespół wystawił również Antoniego Lenarta, który kontynuował zbieranie doświadczenia w klasie Mini Rok, a także Jakuba Redestowicza i Antoniego Kalbarczyka, którzy wzięli udział w przejazdach pokazowych.

Czwarta runda serii Rok Cup Poland była siódmym i w tym roku ostatnim weekendem wyścigowym w Polsce, ale ekipa Motorsport Solutions w tym sezonie planuje jeszcze udział w treningach i wyścigach zarówno we Włoszech, jak i w Niemczech.

– To był szalony weekend z uwagi na zmienną pogodę i bardzo silne opady deszczu w sobotę. Chłopaki mieli jednak bardzo dobre tempo zarówno na suchym, jak na mokrym torze, dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni z ich jazdy. Mieliśmy po drodze kilka przygód i drobnych problemów, które w kilku wyścigach uniemożliwiły nam walkę o jeszcze lepsze pozycje, ale taki jest ten sport. Cieszę się, że razem z Intrepidem mogliśmy zaprosić do Polski aktualnego mistrza Niemiec, który nie tylko pokazał świetną jazdę, ale także był bardzo zaskoczony wysokim poziomem zawodników w naszym kraju. Szkoda, że nie udało nam się ostatecznie przypieczętować podium, ale wszystko jeszcze przed nami, a ten weekend był dopiero pierwszym krokiem naszej współpracy. Kończymy polski sezon wyścigowy, ale w najbliższych miesiącach mamy jeszcze w planach sporo testów i kilka wyjazdów zagranicznych, dlatego to będzie dla całego zespołu aktywna jesień i pracowite przygotowania do przyszłorocznych zmagań. Bardzo dziękuję nie tylko naszym zawodnikom i mechanikom, ale także wszystkim partnerom, którzy wspierają nas w naszej misji rozwoju młodych talentów i przyszłych gwiazd motorsportu – mówi Jakub Wysocki, szef zespołu.