KIA: NAGRODY DLA PRO_CEE’D I INNYCH MODELI

proceed1_26a

Zespół specjalistów od designu Kia zdobył cztery prestiżowe nagrody ‘red dot’ – w tym ‘Best of the Best’ – dla nowej Kii pro_cee’d w kategorii Product Design. Wyróżnienie „Winner Award” otrzymała Kia Carens oraz pięciodrzwiowa Kia cee’d i cee’d Sportswagon.

Łącznie z nagrodą IF Product Design przyznaną w listopadzie ubiegłego roku, jest to już drugie wyróżnienie dla Kii pro_cee’d.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Tegoroczne cztery nagrody zwiększają ilość do 10 wyróżnień „red dot” dla marki Kia – licząc od 2009 roku. Za przykładem modeli Soul, Venga, Sportage i Optima (zdobywcy tytułu ‘Best of the Best’) uznanie jurorów w ubiegłym roku zyskał także hatchback segmentu B Kia Rio oraz należąca do segmentu A Kia Picanto.

– Nagrody ‘red dot’ dla rodziny cee’da i nowego Carensa to dla nas prawdziwy powód do dumy. Lecz szczególnie ekscytująca jest nagroda ‘Best of the Best’ dla Kii pro_ceed ponieważ, podobnie jak w przypadku Optimy jest to nasz kolejny design, który został najwyżej doceniony przez jury. Fakt, iż najważniejsze modele klasy kompaktowej Kia otrzymały aż cztery wyróżnienia to najlepszy dowód osiągnięć naszych projektantów z całego świata. Zwyciężamy już po raz piąty z rzędu, potwierdzając w ten sposób słuszność przyjętej strategii designu – powiedział Peter Schreyer, Prezes Zarządu i Główny Stylista Kia Motors Corporation.

Uważany za jeden z największych konkursów światowego wzornictwa przemysłowego ‘red dot design award’ firmowany jest przez niemiecki Design Centre of North Rhine-Westphalia, a jego początki sięgają 1955 roku. Ten znak najwyższej jakości w zakresie wzornictwa przemysłowego przyznawany jest w trzech kategoriach: „Product Design”, „Communication Design” oraz „Design Concepts and Prototypes”.

Kia 2_red dot

Konkurs tegoroczny przyciągnął 1865 producentów przemysłowych z 54 krajów całego globu, którzy nadesłali łącznie 4622 zgłoszenia w całym szeregu kategorii produktowych. Oceny zgłoszeń dokonało 37-osobowe jury na podstawie dziewięciu kryteriów, m.in. innowacyjności, stopnia funkcjonalności, jakości formalnej oraz oddziaływania na środowisko naturalne.

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się na scenie Aalto-Musiktheater w Essen 1 lipca bieżącego roku.

Na rynki Europy gama samochodów Kia cee’d weszła w roku 2007. W stosunku do 5-drzwiowego, rodzinnego cee’da laureat nagrody ‘red dot’ 2013 ‘Best of the Best’ – trzydrzwiowa Kia pro_cee’d wyróżnia się sportową i atletyczną stylizacją nadwozia oraz bogatym wyposażeniem standardowym. Wybór jednostek napędowych obejmuje dwa silniki Diesla (1,4 i 1,6-litrowy) oraz dwa benzynowe (1,4 i 1.6 litra) o mocy do 135 KM i poziomie emisji CO2 nawet poniżej 100 g/km.

Kia Carens to nowy, rodzinny MPV. Zarówno w wersji pięcio- jak i siedmiomiejscowej nowy Carens imponuje wyposażeniem standardowym, na które składa się m.in. klimatyzacja, system audio, wielofunkcyjna kierownica, tempomat oraz światła do jazdy dziennej LED. Gama jednostek napędowych obejmuje dwa silniki benzynowe (1,6 i 2,0-litrowy) oraz 1,7-litrowy turbodiesel – o mocy 135 do 166 KM i poziomie emisji CO2 od 124 g/km.

Wszystkie nowe samochody marki Kia na rynkach Europy – w tym cee’d, cee’d Sportswagon, pro_cee’d i Carens objęte są gwarancją fabryczną Kia na okres 7 lat lub przebieg 150 000 km.