KIA: NOWY SALON I SERWIS W KATOWICACH

W Katowicach uruchomiono właśnie nowy salon Kia Motors, należący do firmy MOTO Sp. z o.o. Nowoczesny i spełniający najnowsze standardy marki, salon o powierzchni 650 m2 wraz z serwisem zatrudniającym 28 wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników, znajduje się przy ulicy Paderewskiego 29, w bezpośredniej bliskości autostrady A4 oraz w odległości kilku minut od centrum Katowic. Nową placówkę zaprojektowano przy zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań ekologicznych.

MOTO Sp. z o.o. oferuje pełną gamę usług związanych z zakupem i obsługą samochodów nowych i używanych: finansowanie i ubezpieczenie, sprzedaż akcesoriów, części zamiennych, serwis mechaniczny oraz blacharsko-lakierniczy. Stacja współpracuje z towarzystwami ubezpieczeniowymi zapewniając szybkie i bezgotówkowe naprawy powypadkowe. Klienci mogą także zostawić w rozliczeniu swoje używane auto.

Przestronne wnętrze nowego salonu pozwala na wyeksponowanie aut w taki sposób, by odwiedzający mogli swobodnie obejrzeć interesujące ich samochody. Kilka stanowisk obsługi klienta gwarantuje płynną, profesjonalną obsługę. Obok poczekalni dla klientów znalazł się kącik zabaw dla dzieci a przed budynkiem przygotowany został przestronny parking. Salon MOTO czynny jest w dni powszednie od 9.00 do 18.00, a w soboty od 9.00 do 14.30. Autoryzowany serwis obsługuje klientów od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 18.00, w soboty 8.00 – 14.00.

MOTO działa na rynku motoryzacyjnym od 20 lat. Firma dba o wysoki poziom jakości obsługi zarówno klientów indywidualnych jak i instytucjonalnych, prowadzi stały monitoring świadczonych usług a od roku 2006 posiada certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2008 w zakresie sprzedaży samochodów, części zamiennych i serwisowania pojazdów. W 2000 roku uzyskała autoryzację Kia Motors Polska na prowadzenie punktu dealerskiego w Katowicach, tym samym od kilku lat skutecznie umacnia pozycję marki w regionie śląskim, notując ciągły i znaczący przyrost sprzedaży oraz udziału w lokalnym rynku.

Firma znana jest też z organizacji corocznych imprez off-roadowych dla swoich klientów. Dla firm eksploatujących floty samochodowe MOTO oferuje specjalne programy serwisowe i sprzedażowe.

Przedstawiciele firmy MOTO przyznają, że podjęli decyzję o budowie nowego salonu kierując się bardzo dynamicznym rozwojem marki Kia w Polsce i wprowadzeniem do sprzedaży nowych, atrakcyjnych modeli aut.

– Zaufanie, jakim mieszkańcy śląska obdarzyli markę Kia, oraz jej pozycja rynkowa wymagały obiektu o najwyższym standardzie i jakości. Mamy nadzieję, że nowy salon będzie mocnym punktem obecności marki w regionie – komentuje Marek Michalik, prezes MOTO.

Przekonuje on równocześnie, że skoro salon dotychczasowy (nieduży i mieszczący się w niezbyt reprezentacyjnym budynku) notował niemałe sukcesy sprzedaży, to teraz, przy możliwości ekspozycji wszystkich modeli stale wzbogacanej gamy Kia, można spodziewać się dynamicznego wzrostu udziału marki w lokalnym rynku.

Sieć autoryzowanych stacji dealerskich Kia Motors w Polsce składa się obecnie z 64 punktów sprzedaży oraz 70 punktów serwisowych, w których pracuje blisko 2 500 osób. Do końca 2011 roku otwartych zostanie jeszcze w Polsce 6 nowoczesnych obiektów z autoryzacją Kia Motors.