KIA: PARTNERSTWO Z BPN PARIBAS BANK W POLSCE

Kia i BNP

Zarząd Kia Motors Polska (KMP) poinformował o podpisaniu umowy o współpracy z BNP Paribas Bank Polska S.A. Określa ona zasady długoterminowej i wyłącznej współpracy w zakresie dostarczania przez Bank finansowania detalicznego i hurtowego dla polskiej sieci Kia.

Składa się ona z 63 autoryzowanych dealerów, która obejmuje 75 punktów sprzedaży. Obie zamierzają stworzyć warunki umożliwiające jeszcze większy wzrost sprzedaży samochodów marki, poprzez świadczenie przez BNP usług finansowych (w szczególności udzielanie kredytów i pożyczek, usług leasingu oraz usług Wholesale) na rzecz autoryzowanych partnerów.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


W roku 2013 Kia Motors Polska sprzedała 17 144 nowych samochodów. Tym samym spółka osiągnęła udział rynkowy na poziomie 6 proc. i zajęła bardzo wysokie, 6 miejsce pośród wszystkich importerów w Polsce.

– BNP Paribas Bank Polska S.A będzie jedynym podmiotem, z którym prowadzić będziemy współfinansowane kampanie sprzedażowe lub akcje komercyjne, dotyczące kredytów i leasingu oferowanych przez Kia pod marką „Kia Finance”. Jestem przekonany, że wybór tak profesjonalnego i rzetelnego partnera sprawi, że nasi klienci będą zadowoleni z zaproponowanych ich bardzo korzystnych warunków finansowania – powiedział Wojciech Szyszko, dyrektor zarządzający Kia Motors Polska.

Zarząd Banku zaś uważa, że ta transakcja znacząco przyczyni się do rozwoju działalności motoryzacyjnej na polskim rynku, a szczególnie w finansowaniu nowych pojazdów. BNP Paribas Bank Polska SA należy do grupy BNP Paribas, europejskiej instytucji finansowej o międzynarodowym zasięgu. Zatrudnia blisko 190 tys. osób w prawie 80 krajach.