KIEROWCĘ ROKU POZNAMY W LISTOPADZIE

Dziesięć osób powalczy o zwycięstwo w konkursie zorganizowanym w ramach programu defensywnikierowcy.pl – Bezpieczne Auto Firmowe. Kierowcę Roku 2011 poznamy 24 listopada. To ogólnopolski program na rzecz poprawy bezpieczeństwa drogowego, prowadzony od 2008 roku.

Celem programu jest propagowanie idei jazdy defensywnej oraz teoretyczne i praktyczne szkolenie kierowców z jej zasad. W 2010 roku triumfował Tomasz Wachowiak, starszy specjalista ds. zarządzania flotą samochodową z Gdyni.

Czwarta edycja plebiscytu, tak samo jak poprzednie, została podzielona na dwa etapy. Pierwsza część zmagań zakończyła się 30 września i odbywała się w przestrzeni wirtualnej. Warunkiem przystąpienia do konkursu było uzyskanie certyfikatu defensywnego kierowcy, a więc pomyślne ukończenie dostępnego w Internecie e-learningu. Na posiadaczy certyfikatu czekało dodatkowe zadanie. W tym roku należało sformułować nowe, jedenaste przykazanie defensywnego kierowcy, które uzupełniłoby dziesięć najważniejszych zasad jazdy defensywnej, ujętych w Dekalogu Defensywnego Kierowcy.

– Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni przebiegiem tegorocznej edycji konkursu – mówi Mariusz Murzyński, prezes wydawnictwa IPM, które stworzyło program. W kolejnych edycjach stawiamy coraz wyższe wymagania początkowe uczestnikom, a mimo to frekwencja nie maleje. Świadczy to o rosnącej świadomości i wiedzy kierowców na temat bezpiecznych, defensywnych zachowań na drodze.

Autorzy najciekawszych odpowiedzi awansowali do drugiego, ostatecznego etapu plebiscytu. Finał konkursu o tytuł Kierowcy Roku odbędzie się 24 listopada w Warszawie, w ramach X Ogólnopolskiego Salonu Pojazdów, Produktów Flotowych i Około Flotowych Fleet & Business Day 2011. Organizatorem wydarzenia jest Forum Press Sp. z o.o., wydawca magazynu “Flota”. Honorowym redaktorem naczelnym czasopisma jest Tomasz Kuchar, utytułowany i doświadczony kierowca rajdowy.

To właśnie profesjonalni instruktorzy z Akademii Bezpiecznej Jazdy Tomasza Kuchara wydadzą ostateczny werdykt w konkursie programu defensywnikierowcy.pl – Bezpieczne Auto Firmowe. W praktycznej części plebiscytu dziesięciu finalistów będzie jeździć po ulicach Warszawy. Poszczególni kierowcy będą prowadzić Peugeota 308. Każdemu z uczestników w trasie po stolicy będzie towarzyszył instruktor, równocześnie udzielający rad na temat defensywnej jazdy, jak i dyskretnie oceniający umiejętności danego finalisty.

Partnerami strategicznymi programu są: Grupa Goodyear Polska i BP Europa SE.