KOBIETY ZA KIEROWNICĄ AUTOBUSÓW MOBILIS

Mobilis1

Komunikacja miejska stale się zmienia, a za kierownicą pojazdów coraz chętniej pojawiają się właśnie Panie. Coraz częściej wybierają one karierę zawodową jako kierowca autobusu transportu miejskiego.

Spółka Mobilis, operując zarówno w Warszawie, jak i w Krakowie, bardzo chętnie zatrudnia kobiety i zapewnia im wiele udogodnień.


Zobacz także:

UŻYTKOWE

ROZMAITOŚCI


 

Jak w tej pracy radzą sobie Panie i czym się kierują, wybierając ten zawód?

Mobilis Sp. z.o.o., będąc największym niezależnym przewoźnikiem komunikacji miejskiej w Warszawie oraz w Krakowie, daje zatrudnienie wielu osobom. Wśród wykwalifikowanych kierowców znajdują się kobiety. Na przestrzeni lat ich liczba utrzymuje się na stałym, stabilnym poziomie. Zawód kierowcy nadal pozostaje silnie zmaskulinizowany.

Obecnie sektor transportu zbiorowego zyskuje także damskie oblicze, a liczba zatrudnionych pań – kierowców systematycznie rośnie. Naturalne predyspozycje kobiet, niezwykle rozwinięta empatia, sprawiają, że kierują się one życzliwością względem pasażerów. Dodatkowo kobiety są bardzo uważne, dzięki czemu potrafią szybko reagować na wszelkie pojawiające się sytuacje.

Mobilis2

– Wpisując się w falę zmian, nasza spółka bardzo chętnie zatrudnia na stanowiska kierowców tak mężczyzn, jak i kobiety. Dobór pracowników nie jest absolutnie determinowany płcią. Dla nas najważniejsze są predyspozycje oraz kompetencje zawodowe przyszłego pracownika. Kobiety nadal stanowią znaczącą mniejszość w spółce. Mimo to, wspaniale wywiązują się ze swoich obowiązków zawodowych. Niezmiernie cieszymy się, że mimo silnej maskulinizacji, zgłaszają się do nas Panie, które chcą dołączyć do naszej komunikacyjnej rodziny – powiedziała Mariola Jaworek, Dyrektor HR w Mobilis sp z o.o.

– Do Mobilis dołączyłam w 2016 r. na kurs prawa jazdy kat. D prowadzony przez firmę, a pracę rozpoczęłam w styczniu 2017 r. Poszukiwałam wówczas zajęcia, które będzie przyjazne kobietom. Zależało mi przede wszystkim na elastycznym wymiarze godzinowym, Mam rodzinę, prowadzę dom i istotna jest dla mnie możliwość pogodzenia na co dzień wszystkich obowiązków. Natomiast Mobilis wychodzi naprzeciw takim kobietom jak ja, które chcą aktywnie pracować, nie zaniedbując swojej rodziny. Firma daje mi możliwość dogodnego ułożenia grafiku, który mogę dostosować tak do moich potrzeb, jak i pogodzić z koniecznością wyrobienia liczby godzin, wynikających z umowy o moim zatrudnieniu – mówi Jolanta, pracująca jako kierowca w krakowskim oddziale Mobilis.

Spółka Mobilis Sp. z o.o. oferuje szereg ułatwień i udogodnień wszystkim kobietom- kierowcom, które zazwyczaj pracują w pełnym wymiarze godzinowym. Firma zapewnia elastyczne godziny pracy, dzięki czemu bez problemu można pogodzić sferę zawodową z życiem rodzinnym. Dodatkowo np. w Wigilię po południu nie pracują w ogóle. Wychodząc naprzeciw, grafiki układane są w optymalny sposób tak dla zatrudnionej jak i firmy.

Fot.: konkurs “Mikołaj rozwozi prezenty autobusem Mobilis”: autorzy Kamila i Emil