KOLEJNE WYRÓŻNIENIE DLA AKUMULATORA JENOX SVR

Jenox_SVR-nag1

Firma Jenox Akumulatory po raz kolejny została wyróżniona za akumulator Jenox SVR. Tym razem chodzieski producent samochodowych baterii otrzymał Dysprozowy Hit, czyli najwyższe wyróżnienie w Konkursie Gospodarczo- Samorządowy HIT Regionów.

Dysproz to zaliczany do metali pierwiastek chemiczny, którego nazwa wywodzi się od łacińskiego dysprositos czyli trudno dostępny.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Taki właśnie jest Dysprozowy Hit. W historii plebiscytu otrzymały go zaledwie dwa przedsiębiorstwa, w tym chodzieska spółka Jenox Akumulatory.

– W odróżnieniu od trudno dostępnego Dysprozu staramy się by wyróżniony akumulator Jenox SVR był dostępny we wszystkich naszych punktach dystrybucyjnych. Prawda jest taka, że Jenox SVR to nowoczesny i innowacyjny produkt, który za swe wyjątkowe parametry techniczne czyli dużą odporność na wibracje i wysoką trwałość cykliczną, doceniony został przez konkursową kapitułę – mówi Mariusz Dymek, Dyrektor Handlowy Jenox Akumulatory.

Do tegorocznej edycji konkursu wpłynęły 184 zgłoszenia z terenu województw wielkopolskiego i lubuskiego, z czego kapituły zakwalifikowały 76 podmiotów. Dysprozowy HIT to kolejne po godle Nasze Dobre Wielkopolskie wyróżnienie dla Akumulatora Super Vibration Resistance sygnowanego logo Jenox. W plebiscycie Głosu Wielkopolskiego głosami czytelników i internautów akumulator ten otrzymał Brązowy laur w kategorii Przemysł i Technologia.

Warto przypomnieć, że Jenox SVR został specjalnie wzmocniony i tak zaprojektowany by bez uszczerbku znosić bardzo silne wstrząsy. Niezawodność pracy w ekstremalnych warunkach gwarantują tu gruba kratka z pełną ramką, separacja kopertowa z matą z włókna szklanego oraz duży zapas mocy rozruchowej i pojemności. Producent akumulatorów wprowadził również zmiany konstrukcyjne w budowie akumulatora.

Dotyczą one zgrzewów grodziowych, mostków i sworzni biegunowych oraz specjalnych wkładek antywibracyjnych wklejanych w każdym ogniwie, które są zgrzewane z monowieczkiem. Dodatkowo SVR został wyposażony w wieczko z centralnym odpowietrzeniem typu Kamina, które ułatwia odprowadzenie nagromadzonych gazów.

Firma Jenox Akumulatory jest jednym z czołowych polskich producentów baterii samochodowych, a jej chodzieski zakład zatrudnia blisko 160 osób. Prócz wspomnianego Jenox SVR firma ma również w ofercie akumulatory dedykowane do aut osobowych w seriach Classic i Gold, akumulatory do aut ciężarowych Truck HD, Truck SHD oraz specjalistyczne, przeznaczone do głębokich rozładowań – Hobby.

Dzięki rozwiniętemu systemowi dystrybucji produkty firmy dostępne są w blisko 900 punktach na terenie całego kraju, a blisko 40 proc. produkcji zakładu przeznaczone jest na rynki zagraniczne.