KRONIKA FOTOGRAFICZNA POLSKICH RAJDÓW

Pierwsza edycja Kroniki Fotograficznej Polskich Rajdów dokumentująca zmagania zawodników rywalizujących w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski pojawiła się w sprzedaży za pośrednictwem strony internetowej.

Album fotograficzny stanowi nową jakość na polskim rynku wydawniczym. Zapierające dech w piersiach sytuacje, chwile radości i momenty grozy tegorocznego sezonu utrwalili czołowi polscy fotoreporterzy, zapisując ulotne chwile w twardych ramach fotograficznego kadru. Efektem pracy jest zbiór specjalnie wyselekcjonowanych, najlepszych fotografii ułożonych w harmonijną całość. Blisko trzysta zdjęć zawartych na stu osiemdziesięciu stronach albumu zostało wydrukowanych na najwyżej jakości papierze kredowym, oprawionym w twardą okładkę.

Kronika ta to nie tylko zdjęcia. Każdy rajd zawiera opis najciekawszych zdarzeń, a pierwsza trójka klasyfikacji generalnej została wyeksponowana stronami „Podium”. Dodatkowo dla zawodnika, który wyróżniał się w trakcie poszczególnych rund RSMP utworzona została odrębna strona – „Postać rajdu”.

– Niezwykłe fotografie przeniosą Was w świat rajdowych zmagań oraz pozwolą dostrzec piękno i wyjątkowość tej dyscypliny sportu. Uważam, że jest to pozycja, która powinna znaleźć się na półce każdego miłośnika rajdów, kibica i zawodnika – tak skomentował ukazanie się wydawnictwa trzykrotny Mistrz Polski i Mistrz Europy w rajdach samochodowych, Krzysztof Hołowczyc.

– Rajdy to nie tylko sportowa rywalizacja, samochody, prędkość, ale przede wszystkim ludzie – mówią twórcy Kroniki Fotograficznej Polskich Rajdów: Arkadiusz Bar, Marcin Hennek, Tomasz Skrzypczak, Janusz Boruta i Sebastian Taciak. Zawodnicy, organizatorzy, sponsorzy, dziennikarze i kibice, którzy potrafią stać w strugach deszczu i tumanach kurzu tylko po to, by wspierać swoich faworytów, podziwiać pędzące samochody i poczuć rajdową atmosferę, stając się jej częścią. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby fotografie prezentowane w albumie choć na chwilę pozwoliły Wam przenieść się na trasy odcinków specjalnych i poczuć w nozdrzach zapach spalanego paliwa. Czy nam się to udało? Oceńcie sami. Usiądźcie wygodnie w fotelach, zapnijcie pasy i ruszajcie w rajdową podróż!

Zamówień Kroniki Fotograficznej Polskich Rajdów można dokonywać za pośrednictwem strony: www.kfpr-album.pl. Cena albumu wynosi 59 złotych plus koszty przesyłki. To piękny prezent na Gwiazdkę dla fanów dyscypliny!

Albumy trafia również na aukcję Allegro podczas Moto Orkiestry Świątecznej Pomocy 2013.