KUBA PRZYGOŃSKI PODRIFTUJE W PŁOCKU

Już 2-3 czerwca w Płocku, Kuba Przygoński, zawodnik ORLEN Team weźmie udział w pierwszej rundzie tegorocznych zawodów w ramach cyklu Driftingowych Mistrzostw Polski. Kuba w tym roku wystartuje we wszystkich zawodach zaliczanych do tego serialu. Sponsorem I rundy Driftingowych Mistrzostw Polski jest PKN Orlen.

W 2011 roku Kuba wziął udział w trzech spośród pięciu rozegranych eliminacji i zakończył sezon na wysokim piątym miejscu w klasyfikacji generalnej. W tym roku, w kalendarzu startów drifterów widnieje również pięć rund: Płock – runda uliczna, Kielce – tor, Trójmiasto – runda uliczna, Karpacz – runda górska, Poznań – tor. Dodatkowo zawodnik Orlen Team będzie miał okazję rywalizować z najlepszymi drifterami Europy podczas zawodów EEDC (Driftingowe Mistrzostwa Europy Wschodniej) w Odessie.

Kuba Przygoński zapowiada, że zamierza walczyć o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski.

– Pierwsza runda Driftingowych Mistrzostw Polski zapowiada się bardzo spektakularnie. Zostanie ona rozegrana na ulicach Płocka, wokół obiektu ORLEN Arena, a tory uliczne zawsze pozytywnie wpływają na wartość widowiska. Podobnie jak w zeszłym roku pojadę Toyotą Corollą AE 86 – kultowym modelem, który jest w tej dyscyplinie od samego początku, kiedy narodziła się ona w Japonii. Samochód zyskał nowe malowanie, ale będzie w zasadzie w tej samej specyfikacji, co w zeszłym sezonie. Poprawiliśmy kilka detali w zawieszeniu, nie ruszaliśmy jednak jednostki napędowej, która wytwarza idealną moc w stosunku do masy auta. Jestem więc przekonany o dużej wartości swojej wyścigowej broni. Pojadę na innych oponach, liczę na to, że będzie lepsza trakcja, a samochód zyska trochę większego pazura – powiedział Kuba Przygoński.

Toyota Corolla AE 86 to auto uznawane za kultowe w środowisku drifterów. Tym właśnie modelem trenowano pierwsze uślizgi w Japonii, gdzie wymyślono drift. Auto wyposażone jest w dwulitrową turbodoładowaną jednostkę napędową o mocy 400 koni mechanicznych i 500 niutonometrów. Jego waga to zaledwie 960 kilogramów.

Płockie zawody odbędą się w dwudniowej formule. W sobotę będą miały miejsce treningi i kwalifikacje, w niedzielę rozegrany zostanie finał. Imprezę poprowadzi znany prezenter telewizyjny – Marcin Prokop. Dodatkowo na kibiców czekają liczne atrakcje, między innymi: koncert Jaya Delano oraz Natalii Lesz, cross show – pokazy driftu MotoCross, czy miasteczko ruchu drogowego dla najmłodszych.

Podczas imprezy, Orlen Team zaprasza fanów na stoisko zespołu, gdzie będzie ciężarówka oraz motocykle uczestniczące w legendarnym rajdzie Dakar. W miasteczku kibica wokół hali będzie usytuowane także stoisko sprzedażowe z kolekcją ubrań oraz gadżetów.

Więcej informacji oraz zdjęcia www.orlenteam.pl. O imprezie można przeczytać również na www.budmatdriftshow.pl.